Україна розповіла НАТО про хід справи проти РФ у Гаазі

Україна розповіла НАТО про хід справи проти РФ у Гаазі

Укрінформ
Україна представила союзникам по НАТО свою правову позицію про розгляд справи у Міжнародному суді ООН щодо порушення Росією міжнародних конвенцій.

Про це у коментарі власному кореспонденту у Брюсселі розповів заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко за результатами засідання Комісії Україна-НАТО у серед у Брюсселі.

«Я сьогодні поінформував союзників, що Україна зробила, які факти представила, на який розвиток подій ми очікуємо», - сказав Пристайко.

Він відзначив, що союзники по НАТО дуже високо цінують відкритість української сторони у питаннях інформування про реальний стан справ у протистоянні російській агресії.

«Усі союзники розуміють, що проблема навколо України – це не українська проблема. Це не лише війна з Україною. Це також стосується їх націй і усього Альянсу. Для більшості союзників, які думають, що вони захищені Альянсом і нічого робити не треба, наступає момент прозріння. Вони мають зрозуміти, що ця російська проблема не закінчиться в Україні», - наголосив заступник міністра закордонних справ України.

Як повідомляв Укрінформ, 6-9 березня у Міжнародному суді ООН проходять слухання у справі за позовом України проти Росії.

Україна у Гаазі обвинувачує Росію у порушенні двох міжнародних конвенцій - Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Нинішні слухання присвячені поданому Україною запиту про введення тимчасових заходів, спрямованих на запобігання продовженню порушень з боку Росії протягом розгляду справи по суті.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-