Вишеградська четвірка ухвалила свій "план для Європи"

Вишеградська четвірка ухвалила свій "план для Європи"

940
Ukrinform
Глави урядів країн “Вишеградської групи” (V4) прийняли спільну декларацію щодо майбутнього Європи до саміту ЄС в Римі.

Про це під час спільної прес-конференції з главами урядів V4 заявила польський прем'єр-міністр Беата Шидло, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми прийняли сьогодні спільне рішення, декларацію щодо майбутнього Європи, яку спільно, як “Вишеградська група”, представлятимемо на саміті в Римі. Це план “Вишеградської групи” для Європи”, - заявила Шидло.

За її словами, цей план передбачає необхідність реформування ЄС у зв'язку з негативними змінами в середині Спільноти, а також в оточенні Євросоюзу.

“Ми підкреслюємо, що ключовим є збереження єдності ЄС. Кожна модель майбутньої співпраці має гарантувати цілісність, єдність спільного ринку Шенгенської зони і самого ЄС”, - підкреслила Шидло. 

Вона наголосила, що країни “четвірки” не погодяться на поділи в середині ЄС.

Глава польського уряду висловила очікування, що на Римському саміті ЄС президент Євроради Дональд Туск оголосить новий план для Європи, а не його обговорення лише починатиметься в Римі.

“Ми передаємо свої пропозиції і готові присвятити найближчі кільканадцять днів для підготовки доброго плану для Європи”, - заявила Шидло.

Вона також зазначила, що в середині ЄС потрібно протидіяти протекціонізму на ринку праці і у транспорті, а також розвивати внутрішню та зовнішню безпеку ЄС.

“Необхідно зміцнити демократичний і національний контроль над законодавчими процесами в ЄС, зміцнити роль національних країн у процесі прийняття рішень в ЄС”, - резюмувала польський прем'єр.

Як відомо, саміт ЄС в Римі відбудеться 25 березня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-