Канадська опозиція знову закликала владу ухвалити «акт Магнітського»

Канадська опозиція знову закликала владу ухвалити «акт Магнітського»

1291
Укрінформ
Канаді необхідно ухвалити «акт Магнітського», що дозволить покарати чиновників-іноземців, які порушують права людини.

Таку думку висловив автор законопроекту, депутат від опозиційної Консервативної партії Джеймс Безан, передає кореспондент Укрінформу.

«Будучи в опозиції новий міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд багато разів закликала уряд розширити санкції проти росіян. Я закликаю міністра Фріланд перетворити свої слова у дії, підтримати мій законопроект та ухвалити «акт Магнітського», - сказав Безан.

Він додав, що ще в травні подав до парламенту законопроект, подібний до американського «акту Магнітського», що дозволяє запроваджувати санкції проти іноземців-порушників прав людини.

«У випадку ухвалення закон дозволив би канадському уряду оперативно накладати санкції на осіб, відповідальних за дії, на кшталт російської агресії проти України» - наголосив депутат.

Він нагадав, що протягом передвиборної кампанії два роки тому усі три основні канадські політичні партії висловлювали підтримку ідеї запровадження подібного законодавства, однак закон досі не ухвалений.

«Особи, відповідальні за грубі порушення прав людини і задіяні у корупції не повинні мати змогу використовувати Канаду у якості безпечної гавані. Їх дії мусять мати наслідки і накладення санкцій на таких осіб є правильним», - підсумував Безан.

Як відомо, російський адвокат Сергій Магнітський загинув у Росії 16 листопада 2009 року, перебуваючи під арештом, після викриття корупційних злодіянь вищого керівництва держави. США ще у 2012 році запровадили санкції проти російських чиновників, яких підозрюють у порушенні прав людини. Пізніше подібний закон ухвалив Європарламент та Естонія, а сьогодні до них приєдналася ще й Великобританія.

При цьому екс-міністр закордонних справ Канади Стефан Діон неодноразово заявляв, що чинного законодавства Канади достатньо для накладення заборони на в’їзд до країни небажаним особам, тож потреби у нових законах немає.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-