Берлін закликає обережно ставитися до збільшення оборонних витрат

Берлін закликає обережно ставитися до збільшення оборонних витрат

849
Ukrinform
Міністр закордонних справ ФРН Зігмар Габріель закликає обережно поставитись до збільшення оборонних бюджетів і більше уваги зосередити на інших аспектах допомоги кризовим регіонам.

Про це він заявив, виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у ФРН.

"Я не проти підвищення, але не потрібно показувати один на одного пальцем", - заявив Габріель.

Він нагадав, що Німеччині для того, щоб вийти на 2-відсотковий рівень витрат на оборону в ВВП, потрібні додатково 25 млрд євро. «Я не знаю, де взяти цю суму», - визнав Габріель.

Він закликав проявити обережність у підвищенні витрат, оскільки сьогодні усі знають, що не завжди військові методи приносять бажаний результат, що невоєнні методи найчастіше дають велику віддачу, а нарощування витрат не означає автоматично безпеку.

Глава німецького МЗС звернув увагу на те, що ФРН витрачає 30-40 млрд на біженців, потік яких став «результатом невдач військових операцій у минулому», натякнувши на США, з «інструментами» яких Європа не завжди згодна. Водночас він визнав, що європейці завжди розраховували, що американці своєю військовою потужністю зможуть врегулювати ці конфлікти, а самі обіймали відсторонену позицію.

Габріель запропонував вважати ці 30-40 млрд вкладом в стабілізацію ситуації.

Габріель

Він також звернувся до досвіду Греції, яка одна з 5 країн НАТО має рівень витрат, які відповідають визначеному НАТО - 2%. Міністр вважає, що для цієї країни це невиправдано. "Як може країна стільки витрачати на оборону, коли не здатна виплачувати пенсії. Чи сприяє це безпеці та стабільності Греції?", - поставив Габріель питання присутнім.

Це перший публічний виступ Габріеля на такому форумі як глави німецької дипломатії. 

Фото: @MunSecConf

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-