Латвія в 2018 році виділить на оборону 2% ВВП - глава МЗС

Латвія в 2018 році виділить на оборону 2% ВВП - глава МЗС

Укрінформ
Глава МЗС Латвії Едгарс Рінкевич виступає за активну зовнішню політику в гарантуванні національної безпеки, підтриману відповідними вкладеннями.

Про це він заявив на зовнішньополітичних дебатах в Сеймі, повідомили кореспондента Укрінформу в прес-службі МЗС Латвії.

"Латвія чітко усвідомлює, що в справу зміцнення своєї країни і колективної безпеки необхідно вкладати сили і кошти. У 2018 році Латвія виділятиме на оборону два відсотки від валового внутрішнього продукту", - сказав Рінкевич.

Він зазначив, що зараз жодна країна не здатна протистояти викликам поодинці, а НАТО - "сучасна і сильна організація, здатна адекватно відповісти на всі виклики безпеки".

"Часто ми чуємо, що Латвія має тихо сидіти осторнь, як зайчик під ялинкою, поки поруч бродить страшний вовк. Ми вже один раз так робили, поки на час не втратили незалежність своєї країни", - підкреслив міністр.

Нагадаємо: за правилами НАТО члени Альянсу мають витрачати на оборону щонайменше 2% від ВВП. Проте до 2016 року цей принцип з 28 країн виконували лише США, Велика Британія, Греція, Польща і Естонія.

Тепер же новий президент США Дональд Трамп заявив, що перш ніж виконувати зобов'язання НАТО щодо захисту якої-небудь країни від агресії, потрібно дивитися, який вклад вносить вона в спільну оборону.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-