Нові виклики потребують від ООН дій на випередження - генсек

Нові виклики потребують від ООН дій на випередження - генсек

Укрінформ
Поширення територіальних конфліктів, глобального тероризму, а також інших викликів, таких як міграція, перенаселення та глобальне потепління, робить світ небезпечним, що потребує від міжнародної спільноти дій на випередження.

Із такою заявою виступив у четвер на Всесвітньому економічному форумі в Давосі генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Ми живемо в небезпечному світі. Ми бачимо поширення нових конфліктів. Старі конфлікти, здається, ніколи не скінчаться, й конфлікти стають все більш інтегрованими, більш пов'язаними з новими загрозами глобального тероризму", - заявив глава ООН.

У багатьох ситуаціях внутрішні конфлікти є асиметричним жахливим порушенням Міжнародного гуманітарного права, прав людини, наголосив він. Тому у світі, "де міжнародні відносини стають менш зрозумілими, непередбачуваними та безкарними", для міжнародної спільноти стає дуже важко запобігти кризам або розв'язати їх.

Водночас, за словами Гутерреша, світ охоплюють нові виклики: зростання кількості населення, міграція, глобальні зміни клімату, нестача їжі та питної води та багато інших.

"У цьому контексті стає зрозумілим, що нам потрібне нарощування дипломатії миру, і я думаю, це має бути ключовою функцією для генерального секретаря (ООН – ред.) – особисто докладати зусиль до створення умов для того, щоб як мінімум знайти шляхи розв'язання деяких із цих конфліктів", - заявив генеральний секретар Організації.

Він чітко заявив, що "пріоритетом для ООН, і очевидно, для міжнародного співтовариства, повинні стати дії на випередження". Йдеться не тільки про запобігання конфліктів, але також інших форм і загроз, таких як природні катаклізми.

"Запобігання не може зводитися лише до деяких форм дипломатичних зусиль, це повинно стати всеохоплюючим підходом. Для ООН запобігання означає – збиратися разом та вирішувати питання по трьох головних напрямах: мир та безпека, сталий розвиток і права людини", - наголосив Гутерреш.

У цьому зв'язку він підкреслив, що найкращими діями на випередження негативних наслідків для суспільства є "сталий та інклюзивний розвиток". Для цього, крім забезпечення сприятливого бізнес-клімату, потрібно паралельно інвестувати у стійкість державних інституцій та громадянського суспільства, захист прав людини, гендерну рівність та зайнятість молоді, підкреслив генеральний секретар ООН.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-