Новий Генсек ООН хоче зробити 2017 роком миру

Новий Генсек ООН хоче зробити 2017 роком миру

Укрінформ
Португалець Антоніу Гутерріш, який з 1 січня вступив на посаду Генерального секретаря ООН, висловив бажання зробити 2017 роком миру у світі. 

Про це він заявив у своєму першому посланні до міжнародної спільноти, повідомляє Радіо Свобода.

«Я закликаю вас в цей Новий рік разом зі мною дати спільну новорічну обітницю: давайте поставимо на перше місце питання досягнення миру. Нехай 2017 рік стане для всіх нас - простих громадян, урядів, керівників - роком боротьби за подолання наших розбіжностей. Давайте проявляти солідарність і співчуття в повсякденному житті і налагоджувати діалог на основі шанобливого ставлення один до одного, попри відмінності в політичних підходах», - заявив Гутерріш.

Він додав, що докладатиме зусиль, щоб вирішити проблеми людей, які стали заручниками воєн і конфліктів у таких країнах, як Сирія, Південний Судан, Ємен, Бурунді. «У цих війнах нема переможців, є тільки переможені», - сказав Генсек ООН.

Як відомо, Антоніу Гутерріш був прем'єр-міністром Португалії з 1995 до 2002 року, з 2005 до 2015-го обіймав посаду Верховного комісара ООН у справах біженців. Державним радником Португалії він став у квітні 2016 року. На посаді Генерального секретаря ООН Гутерріш перебуватиме до 31 грудня 2021 року. На цій посаді він змінив корейця Пан Гі Муна.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-