У Румунії згадують, як при соціалізмі про Різдво говорили пошепки - 24.12.2016 21:52 — Новини Укрінформ
У Румунії згадують, як при соціалізмі про Різдво говорили пошепки

У Румунії згадують, як при соціалізмі про Різдво говорили пошепки

Фото
1585
Ukrinform
У Святвечір (Різдво в Румунії відзначають за Григоріанським календарем) румунські журналісти проводять паралелі між святкуванням Різдва за часів соціалізму, коли єдиним офіційним зимовим святом був Новий рік, і сьогоднішніми світлими Різдвяними святами.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«На відміну від нинішніх часів, коли світле свято Різдва Христового входить в кожну домівку, за часів диктаторів Єлени і Ніколає Чаушеску про Різдво люди говорили пошепки і відзначали його таємно, а єдиним грудневим святом був лише Новий рік. Замість сьогоднішніх колядок тоді звучали тільки вірші, що прославляють подружжя Чаушеску», - пишуть румунські ЗМІ.

Вони нагадують, що ялинку, переважно, прикрашали паперовими іграшками, оскільки скляні не всім були по кишені, і лише зрідка хто-небудь міг дозволити собі прикрасити ялинку шоколадними цукерками. Неодмінними символами Нового року тоді також були банани та апельсини.

Діти в школах, за словами журналістів, також зустрічали Діда Мороза, але він у жодному разі не мав називатися Санта Клаусом.

Як святкували Різдво в Румунії при соціалізмі

Фото: Зінаїда Гурська, Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>