Індіанці змусили владу США призупинити прокладання нафтопроводу

Відео
2617
Ukrinform
Федеральна влада США висловили готовність розглянути альтернативні маршрути майбутнього нафтопроводу після протестів жителів індіанської резервації.

Як зазначається в заяві інженерного корпусу Армії США, він не буде погоджувати нинішній план прокладки трубопроводу, поки не буде проведена оцінка доцільності його прокладки іншим маршрутом, повідомляє BBC.

Як вважають в інженерному корпусі, це потребуватиме ретельного дослідження потенційного впливу на екологію кожного з пропонованих варіантів маршруту.

Проект трубопроводу довжиною в 1185 км, що веде з Північної Дакоти в Іллінойс, оцінюється в 3,7 млрд доларів. Основна частина нафтопроводу вже побудована. На кордоні Дакоти і Міннесоти трубопровід повинен перетнути річку Міссісіпі, що і стало причиною конфлікту будівельників з жителями місцевої резервації племені Сіу.

Основна претензія активістів полягає в тому, що, прокладена під Міссісіпі, вгору за течією від основної частини резервації, труба буде забруднювати воду в річці. Крім того, кажуть протестувальники, будівництво вже зайшло на священні землі, де Сіу ховають померлих. Активісти наполягають на зміні маршруту прокладки трубопроводу.

Наприкінці листопада між протестувальниками проти прокладки труби і поліцейськими відбулися зіткнення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-