Лінкявічус про НАТО-Росія: Спілкування є – користі немає

Лінкявічус про НАТО-Росія: Спілкування є – користі немає

795
Ukrinform
Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус стверджує, що зустрічі НАТО і російських дипломатів поки що не приносять реальної користі.

Про це повідомляє Delfi.

"Нинішнє спілкування Альянсу та Росії краще, ніж ніякого спілкування, однак на цих зустрічах щодо найважливіших питань - наприклад, щодо питання про урегулювання конфлікту на території України, - лише констатуються дві думки", - сказав Лінкявічус, коментуючи результати засідання Ради НАТО-Росія, що відбулося у середу в Брюсселі.

За його словами, як і раніше, по-різному трактуються і рішення саміту блоку у Варшаві.

"НАТО підкреслило, що це цілком відповідає аналізу ситуації з безпекою, а також юридичним зобов'язанням Альянсу, а Росія знову повторила, що не приймає цього", - зазначив міністр.

В середу йшлося і про безпеку в повітрі. Росія також порушила питання про те, щоб заборонити військовим літакам літати над Балтійським морем з вимкненими транспондерами, але в НАТО, за словами міністра, відзначили, що це не вирішує ситуацію з безпекою.

"Як ми і прогнозували, Альянс заявив, що усі ці транспондери - тільки технічна деталь, і не найважливіший чинник, який охарактеризував би ситуацію. Важлива поведінка, небезпечні маневри та інше, що ми фіксували з боку Росії", - сказав Лінкявічус.

До того ж голова литовського МЗС підкреслив, що хоч канали політичних зустрічей відкриті, користі від них поки що немає.

"Звичайно, спілкуватися краще, ніж не спілкуватися, але хотілося б, щоб був якийсь вплив і зміни в реальному житті після цих зустрічей, а практично констатуються дві думки, як і було раніше. (...). Ми хочемо бачити зміни в реальності, в урегулюванні конфліктів, у визнанні фактів. Канали політичних зустрічей відкриті, тільки користі від них поки що немає", - додав він.

Як повідомлялося, засідання ради РОСІЯ-НАТО відбулося 13 липня у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-