У Києві підписали угоду з Італією щодо відбудови Одеської дитячої лікарні
Церемонія підписання відбулася під час проведення у Києві першого “Italian Cooperation Day in Ukraine”, повідомили Укрінформу в посольстві Італії в Україні.

Згідно з угодою, в Одесі буде зведено новий сучасний педіатричний комплекс на 260 додаткових ліжок. Це дозволить суттєво розширити можливості медичної допомоги дітям регіону та зробить лікарню провідним спеціалізованим закладом для всього півдня України. На церемонії підписання угоди також був присутній голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер.

«Нова Одеська дитяча лікарня - це інвестиція у майбутні покоління України, у тих, хто найбільш несправедливо постраждав від цієї жахливої війни. Навіть у найтемніші моменти ми обираємо ставити в центр дітей, життя, майбутнє. Італія продовжить підтримувати Україну сьогодні і стільки, скільки буде потрібно і через такі конкретні прояви солідарності та надії», - сказав посол Італії в Україні Карло Формоза.
Як поінформували у посольстві, захід, присвячений відзначенню ролі Італії у відбудові та наданні гуманітарної підтримки Україні, об’єднав понад 200 учасників - представників органів влади, міжнародних і неурядових організацій, дипломатичного корпусу та місцевих партнерів.

Під час заходу також презентували основні напрями італійського патронату над Одесою загальним обсягом понад 93 млн євро, спрямовані на проєкти у сферах охорони здоров’я, сільського розвитку та збереження культурної спадщини. Окрім того, Італія додатково виділила 45 мільйонів євро на гуманітарні проєкти в межах Другої надзвичайної ініціативи, які реалізуються через Італійське агентство зі співробітництва у сфері розвитку (AICS), зазначили у посольстві.
Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів схвалив законопроєкт про ратифікацію Грантової угоди між урядами України та Італійської Республіки, що дозволить розпочати програму «Відновлення та збереження культурної спадщини Одеського регіону».
Зокрема, буде відновлено Одеський національний художній музей, Одеський музей західного і східного мистецтва, Одеську обласну філармонію, Одеський літературний музей, будинок Зонтага, Палац одружень.
Фото надані посольством Італії в Україні