Пільгові кредити від Кореї будуть спрямовані на проєкти відновлення

Пільгові кредити від Кореї будуть спрямовані на проєкти відновлення

Укрінформ
Україна протягом наступних п’яти років отримає пільгові кредити в еквіваленті $2,1 млрд від Фонду економічного розвитку та співробітництва (EDCF), які будуть спрямовані на проєкти відновлення.

Проєкт відповідної Рамкової угоди між урядом України та урядом Республіки Корея Кабінет Міністрів України схвалив на засіданні 2 квітня 2024 року, передає Укрінформ з посланням на пресслужбу Мінекономіки.

Зазначається, що за умовами Рамкової Угоди уряд Кореї надає можливість позичальнику отримувати кредити від EDCF до максимальної суми зобов'язань у корейських вонах, що не перевищує еквівалент два мільярди сто мільйонів доларів США (2 100 000 000 доларів США) на 2024 - 2029 роки для фінансування кредитних проєктів EDCF в Україні.

«Зроблено ще один крок до фіналізації всіх необхідних внутрішніх процедур та початку практичної реалізації домовленостей з нашими корейськими друзями. Україна або резидент України, який отримає державну гарантію матимуть змогу залучити пільгові кредити від EDCF. Кошти будуть спрямовані на закупівлю обладнання та на проєкти відновлення», - зазначила перший віцепрем’єр-міністр України — міністр економіки Юлія Свириденко.

Уряди Кореї та України мають визначити проєкти-кандидати у тісній співпраці один з одним. Деталі кожного окремого проєкту, сума та умови кредитування будуть визначені в окремих кредитних угодах, укладених між Експортно-імпортним банком Кореї та позичальником.

Читайте також: Південна Корея допоможе закупити обладнання для перевірки якості води на півдні України

Як повідомлялось, Угоду стосовно кредитів від EDCF підписали перший віцепрем'єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко та посол Кореї в Україні Кім Хьонг 13 вересня 2023 року. Документ був ратифікований Верховною Радою України 21 грудня 2023 року.

Відповідно до Угоди на першому етапі такі кредити можуть бути залучені на постачання обладнання. Із 2025 року буде можливість залучати інфраструктурні кредити на відбудову.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-