Делегація з України обговорила в ООН гендерну політику в контексті відбудови

Делегація з України обговорила в ООН гендерну політику в контексті відбудови

Ексклюзив
Укрінформ
Українська делегація на черговій сесії Комісії ООН зі становища жінок, що проходить у Нью-Йорку, порушила питання залучення жінок до процесів відновлення нашої країни.

Про це в коментарі Укрінформу розповіла заступниця глави делегації, урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.

«Ми хотіли донести тези про важливість забезпечення участі жінок у процесах відновлення. Тому що не буде ефективного відновлення, яке б не базувалося на принципах інклюзії та гендерної рівності», – сказала вона.

За словами Левченко, делегація також привернула увагу до сексуального насильства, пов'язаного з війною, представила на заходах у рамках сесії проєкт стосовно невідкладних проміжних репарацій.

«Одним з наших завдань було тримати питання України у фокусі роботи «ООН-Жінки» та інших структур, які були залучені до організації цього заходу», – зазначила урядова уповноважена.

Левченко розповіла, що цього року сесія зосереджена на економічних питаннях у контексті гендерної політики. «Ми прийшли до розуміння того, що без таких базових понять, як економіка й фінанси, складно говорити про участь жінок у політиці та процесі ухвалення рішень, про протидію різним формам насильства», – вказала вона, пояснивши, що в умовах бідності жінки страждають від насильства більше.

«На сесії розглядалося це питання в контексті того, що потрібно подолати таке явище, як фемінізація бідності», – додала посадовиця.

Вона зауважила, що права жінок та гендерна рівність нині є «наскрізним питанням у різних сфер політики, а не лише в соціальній», та «права жінок мають обов’язково враховуватися в усіх політиках».

Окрім офіційних заходів у рамках сесії, члени української делегації провели чимало двосторонніх зустрічей. І не тільки з представниками структур ООН, а й з керівниками делегацій Данії, Швеції, Чилі, Ліхтенштейну, Парагваю, Австралії, Франції, Норвегії.

До складу української офіційної делегації, пояснила Левченко, були включені не лише представники державних структур, а й громадських організацій, у тому числі постраждалі від насильства, пов'язаного з війною.

Читайте також: Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики

Як повідомляв Укрінформ, 68-ма сесія Комісії ООН зі становища жінок розпочалася 11 березня та триватиме до 22 березня. Пріоритетною темою цього року є «Прискорення досягнення гендерної рівності та розширення прав і можливостей усіх жінок і дівчат шляхом подолання бідності, зміцнення інституцій і фінансування з урахуванням гендерного підходу».

У Кабміні зазначають, що метою участі української делегації в роботі сесії є «підтвердження пріоритетного значення курсу на європейську інтеграцію, посилення соціальної справедливості й гендерної рівності в українському суспільстві, розширення прав і можливостей жінок та дівчат у суспільному житті шляхом подолання бідності та зміцнення інституцій, діяльність яких спрямовується на запобігання гендерно зумовленому насильству».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-