Рада ЄС ухвалила рішення про «заморожені» активи Росії

Рада ЄС ухвалила рішення про «заморожені» активи Росії

Укрінформ
Рада ЄС  ухвалила рішення та регуляторні правила, що визначають зобов’язання  Центральних депозитаріїв цінних паперів ЄС (ЦДП), що володіють замороженими активами і резервами Центрального банку Росії.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у повідомленні, що оприлюднене сьогодні на сайті Європейської ради.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, ЄС у координації з міжнародними партнерами вирішив заборонити будь-які операції, пов’язані з управлінням резервами, а також активами ЦБ РФ. У результаті цієї заборони відповідні активи фінансових установ у державах-членах ЄС «знерухомлені», нагадали на сайті Ради ЄС.

«Сьогоднішнє рішення, відповідно до позиції G7, роз'яснює заборону на ці операції, а також правовий статус доходів, отриманих ЦДП у зв’язку із утриманням російських заблокованих активів, та окреслює чіткі правила для установ, що їх утримують», - йдеться у документі.

Зокрема, Рада ЄС вирішила, що центральні депозитарії, які володіють активами ЦБ РФ на суму понад €1 мільйон, мають окремо обліковувати надзвичайні залишки готівки, що накопичуються через обмежувальні заходи ЄС, а також повинні окремо зберігати відповідні доходи. На додаток, депозитаріям забороняється розпоряджатися отриманим прибутком.

Як зазначається, з огляду на ризики та витрати, пов'язані з утриманням активів і резервів Центрального банку Росії, кожен центральний депозитарій цінних паперів може звернутися до свого наглядового органу з проханням надати дозвіл на вивільнення частки цього чистого прибутку з огляду на дотримання вимог щодо статутного капіталу та управління ризиками.

Таке рішення дає можливість Раді встановити фінансові внески до бюджету ЄС, зібрані з цих чистих прибутків, для підтримки України, її відновлення та реконструкції на більш пізньому етапі. Ці фінансові внески можуть бути спрямовані з бюджету ЄС до Українського фонду, щодо створення якого Рада ЄС та Європейський парламент досягли попередньої згоди 6 лютого 2024 року.

Читайте також: Використання заморожених активів РФ у відбудові: Зеленський зустрівся з главою ОЕСР

Як повідомлялося, лідери G7 у заяві від 6 грудня 2023 року підтвердили, що суттєвий прогрес є необхідним для спрямування надзвичайних надходжень (нарахувань), що отримують європейські фінансові установи прямо від заблокованих суверенних активів РФ для допомоги Україні.

У своїх висновках від 14-15 грудня 2023 року Європейська рада підтвердила рішуче засудження російської агресивної війни проти України, що є показовим порушенням Хартії ООН, та підтвердили непохитну підтримку ЄС незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, як і її законне право на самооборону.

У цих же висновках лідери ЄС закликали до досягнення подальшого прогресу, разом з міжнародними партнерами, у визначенні шляхів, якими надзвичайні надходження приватних установ, що прямо виникають від утримування заблокованих фінансових активів Росії, можуть бути спрямовані на підтримку України, її відновлення та відбудову, із дотриманням відповідних контрактних зобов’язань, та відповідно до міжнародного законодавства та законодавства ЄС.

Як повідомлялося, близько 260 мільярдів євро активів ЦБ РФ були заблоковані у формі цінних паперів та готівки у юрисдикції партнерів по G7, а також в ЄС та в Австралії. Понад дві третини цих заморожених активів знаходяться на території ЄС.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-