В Україні вже 95 родин придбали нове житло, скориставшись житловим сертифікатом - Кубраков

В Україні вже 95 родин придбали нове житло, скориставшись житловим сертифікатом - Кубраков

Укрінформ
В Україні 95 родин отримали компенсації за знищене росіянами житло і вже придбали собі нерухомість, використовуючи житлові сертифікати.

Як передає Укрінформ, про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков у Фейсбуці.

Він зазначив, що нове житло люди купували у Чернігівській, Харківській, Миколаївській, Сумській, Київській, Тернопільській, Львівській областях та у Києві. Переважно нове житло обирають в межах того регіону, де знаходилося знищене. Переважно люди придбали квартири на вторинному ринку нерухомості.

Кубраков зауважив, що Мінвідновлення продовжує працювати над спрощенням механізмів реалізації програми компенсації за зруйноване житло. Зокрема, уряд прийняв постанову, відповідно до якої припинити право власності можна на підставі актів обстеження, складених комісією органу місцевого самоврядування. Ці акти зберігаються в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна. Доступ до нього мають державні реєстратори та нотаріуси, що підключені до Реєстру та мають відповідні повноваження. На сьогодні таких нотаріусів вже 1042.

За словами віцепрем'єра, головна мета уряду — усунути незручності та розбіжності, аби максимально спростити шлях від подачі заявки до отримання компенсації, купівлі чи будівництва нового житла.

Кубраков додав, що в Україні вже понад 35 тисяч сімей отримала компенсацію на загальну суму більш як 3 мільярди гривень. Ці кошти люди зможуть використати для проведення поточних і капітальних ремонтів осель, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії.

Читайте також: На Сумщині понад 1300 жителів отримали компенсацію за пошкоджене росіянами житло

Як повідомляв Укрінформ, українці, які мають житлові сертифікати як компенсацію за знищене майно, починаючи з 27 грудня 2023 року отримали можливість використати їх для придбання нової домівки.

Фото: Мінвідновлення

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-