USAID надасть гранти для відновлення медзакладів, пошкоджених обстрілами РФ

USAID надасть гранти для відновлення медзакладів, пошкоджених обстрілами РФ

Укрінформ
Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» реалізує програму надання грантів для відновлення медичних закладів, які зазнали пошкоджень або руйнувань у період війни.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров'я, ці та інші пріоритети на наступний рік були визначені під час зустрічі міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшка та команди МОЗ з керівництвом Офісу охорони здоров'я USAID в Україні та проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».

«Важливим питанням є відновлення доступу до медичної допомоги в громадах, які постраждали від війни. Для цього проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров‘я» реалізує програму надання грантів для відновлення медичних закладів, які зазнали пошкоджень або руйнувань у період війни. Програма передбачає фінансування невеликих програм і заходів. Наразі таку можливість вже отримали 14 медзакладів», - йдеться у повідомленні.

Як зазначили в МОЗ, за сприяння проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» триває розробка нормативно-правових актів, направлених на побудову більш якісної та прозорої системи охорони здоров'я.

Читайте також: Україна має думати про повоєнне врядування на місцевому рівні та захист прав громадян - Владімір Пребіліч

Нещодавно уряд схвалив спільно розроблену постанову, яка врегульовує порядок створення наглядових рад у медзакладах. Наглядові ради створять у лікарнях, що надають спеціалізовану медичну допомогу та мають укладені контракти із НСЗУ. Передбачено залучення представників громадськості. Для того, щоб механізм повноцінно запрацював, в межах спільної роботи наступного року будуть розроблені відповідні рекомендації для лікарень та проведені тренінги.

Під час зустрічі також обговорили подальшу координацію роботи донорів у сфері відновлення та гуманітарної допомоги. Розроблені наразі інформаційні панелі дозволяють наочно побачити, де саме працюють ті чи інші донорські організації та яку саме допомогу надають. Це дозволяє значно підвищити ефективність роботи та консолідувати зусилля.

Крім цього, в наступному році продовжиться реалізація проєктів у сфері цифровізації. Йдеться про велику кількість ініціатив, серед яких ті, що націлені на покращення якості даних, управління ними, кібербезпеку, кіберзахист, покращення цифрової компетентності медичних працівників, а також створення інформаційної платформи даних — системи, яка забезпечить єдині стандарти й управління всіма наявними даними в медичній сфері, а також надасть інструменти для їх якісного аналізу.

Як повідомляв Укрінформ, компанія Cisco за сприяння USAID передала роутери та вебкамери для облаштування класів інформатики та шкільних укриттів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-