Україна вже отримала від країн-донорів €15 мільйонів на відновлення Чорнобильської зони

Україна вже отримала від країн-донорів €15 мільйонів на відновлення Чорнобильської зони

Укрінформ
Україна отримала від донорів 15 млн євро на відновлення Чорнобильської зони, загалом передбачається надходження від міжнародних партнерів 225 млн євро.

Про це заявив голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Євген Крамаренко під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

«Ми розробили спільно з Міндовкілля план відновлення, який зараз затверджуємо на державному рівні. Він погоджений з донорами і вже наповнюється коштами. А заходи з відновлення зони відчуження за допомогою міжнародної спільноти починають реалізовуватися», – заявив Крамаренко.

Очільник ДАЗВ уточнив, що план відновлення зони складається з 9 пунктів, він розрахований на 225 млн євро, хоча збитки від окупації становлять близько 100 млн євро. Йдеться про те, щоб не тільки відновити нормальне функціонування, а й покращити роботу ЧАЕС і створити на території зони відчуження науковий хаб.

Згідно з планом, передбачається розмінування всієї території, відновлення комп‘ютерної та офісної техніки, інфраструктури та обладнання для поводження з радіоактивними матеріалами.

За словами очільника ДАЗВ, станом на сьогодні на ці цілі вдалося отримати 15 млн євро. Серед основних донорів - Єврокомісія, ЄБРР, міністерство енергетики США, Норвегія, Британія, Німеччина.

Читайте також: Україна та Іспанія співпрацюватимуть у сфері «зелених» інвестицій

У межах виконання плану вже вдалася відновити радіаційний контроль на контрольно-пропускних пунктах, ліцензійну діяльність підприємств щодо поводження з радіоактивними відходами, частково відновити комп’ютерну техніку, отримати протипожежну техніку, яка частково замінить вкрадену.

«За допомогою міжнародних донорів ми вже здійснюємо заходи щодо відновлення зони відчуження, і, за нашими планами, ця територія не лише відновиться, а й покращиться за 1-2 роки», – підсумував Крамаренко.

У квітні представники Держагентства планують провести зустріч з донорами в Осло, де обговорять розширення підтримки та співпраці.

Як повідомлялося, для обстеження нестабільних конструкцій об'єкта «Укриття» (саркофага) на Чорнобильській АЕС необхідно 1 млн євро. У цьому питанні Україна розраховує на підтримку французьких партнерів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-