Японія долучиться до повоєнної відбудови України

Японія долучиться до повоєнної відбудови України

Укрінформ
Оперативна допомога в сталому проходженні опалювального сезону, проведення оцінки збитків та потреб на відновлення у сфері ЖКГ, а також відбудова України мають стати основними напрямками подальшої співпраці України та Японії.

На цьому наголосив заступник міністра розвитку громад та територій України Ігор Корховий під час зустрічі з генеральним директором Департаменту у справах Близького Сходу та Європи штаб-квартири Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) Хідекі Мацунага, директором офісу JICA в Україні Осаму Хатторі, передає Укрінформ із посиланням на сайт Мінрегіону.

«Зараз ми шукаємо всі можливі шляхи для успішного проходження опалювального сезону і потребуємо потужної підтримки з боку міжнародної спільноти. Ми дуже вдячні Японії за підтримку України, особливо в питаннях допомоги з обладнанням, яке необхідне для забезпечення безперебійної роботи об’єктів критичної інфраструктури невідкладно», — сказав Корховий.

Заступник міністра поінформував японську сторону про наслідки постійних ракетних атак росії для критичної інфраструктури України.

Під час зустрічі японській стороні презентували інформаційно-аналітичну платформу ЮНІДС (Uneeds), розроблену Офісом підтримки реформ Мінрегіону (RST) для поліпшення комунікації між підприємствами житлово-комунального господарства (тепло-, водопостачання, управління побутовими відходами), органами влади та донорами, які надають підтримку цим підприємствам.

Читайте також: Японія надасть Україні техніку для розмінування на $4,5 мільйона

Сторони обговорили продовження співпраці в межах підготовчого дослідження JICA щодо реконструкції та відновлення інфраструктури українських громад, а також перспективи та можливості співробітництва для відновлення соціального сектора України у довгостроковій перспективі.

Своєю чергою японська сторона висловила підтримку українському народу та підтвердила готовність у подальшій допомозі та поглибленні співпраці. Зокрема, висловила зацікавленість у наданні професійної експертизи з огляду на свій досвід із застосування кращих практик у сфері управління надзвичайними ситуаціями та відходами руйнування.

Як повідомлялося, з 24 лютого в Україні триває повномасштабна російська воєнна агресія.

Фото: Мінрегіон

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-