москві сподобалось Маск-шоу: дайджест пропаганди за 4 жовтня

москві сподобалось Маск-шоу: дайджест пропаганди за 4 жовтня

Укрінформ
Мартиролог «чмобіків» поповнюється ще до участі в боях, втрати в яких вже не приховує навіть мо рф

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди за 4 жовтня.

  1. У «світовому антиколоніальному русі» путіна вже розкол
  2. Серед народних обранців шукають «ворогів народу»
  3. Тувинський «баран» дорожчий за сахалінській «мінтай»
  4. Чому в росії зрадили словам голови SpaceX

У «світовому антиколоніальному русі» путіна вже розкол

Передостанній, четвертий акт  комедії «приєднання до рф» відбувся 4 жовтня у раді федерації рф, яка схвалила поглинання тимчасово окупованих регіонів України. Рішення, як і напередодні, Держдумою було підтримано одноголосно. 

З цікавого була хіба що спроба «фронди» з боку Людмили Нарусової – дружини колишнього  мера Санкт-Петербурга Собчака, з гнізда якого путін і злетів у високу політику.

Нарусова зауважила: «З дати підписання договорів лінія зіткнення змінилася, і зараз нам рекомендують прийняти до складу росії області, частина територій яких зайнята збройними силами іншої країни», – сказала вона, зізнавшись, що «розраховувала на отримання відповідного пояснення від Конституційного суду. Але не отримала».

Відповіді на своє запитання в Раді Федерації Нарусова не дочекалася, але «за» все одно проголосувала.

НАСПРАВДІ, їй та іншим стурбованим «народним обранцям» рф відповів  президент Володимир Зеленський, котрий 4 жовтня видав указ про нікчемність підписаних путіним «актів», які порушують суверенітет і територіальну цілісність України. 

Президента Зеленського досить несподівано підтримав Іран, який вустами офіційного представника МЗС Насера Канані  наголосив «на необхідності повної поваги до принципу суверенітету й територіальної цілісності всіх держав як до засадничої норми міжнародного права та поваги принципів і цілей Статуту ООН».

З огляду на те, що цього ж дня КНДР натомість визнала «приєднання нових територій до рф», виглядає, що в лавах очолюваного путіним «світового антиколоніального руху» вже стався розкол. Хоча, те, що цей вождь ізгоїв записує всіх «антифанів США» в «друзі росії» – його особиста проблема. Правда, її наслідки переживає вся його країна.

Також заочно відповідь на питання Нарусової щодо «частини територій, які зайняті збройними силами іншої країни» надало CNN, яке підрахувало, який відсоток території областей України, що намагається анексувати рф, перебуває під російським та українським контролем (станом на 30 вересня).

За чотири дні, що минули з часу цього підрахунку, територія, яка перестала бути предметом кремлівської законотворчості, зросла ще більше. І не через фейкові референдуми, а внаслідок цілком реальних бойових успіхів ЗСУ.

міноборони рф у брифінгу 4 жовтня показало карту воєнних дій в Україні, з якої можна зробити висновок про вихід російської армії майже з усіх залишків Харківської області, які ще перебували під контролем Москви після масштабного відступу на початку вересня. Крім того, військове відомство визнало великий відступ на Херсонщині. Далі буде.

Тому Нарусова незабаром може повернутися до свого питання, але відповідь на нього знов буде давати Україна, а не росія.

Серед народних обранців шукають «ворогів народу»

До речі, засідання Радфеду, на якому розглядали легалізацію загарбаного в Україні, стало найгіршим в плані відвідуваності за півроку. На цьому «історичному» засіданні була відсутня восьма частина сенаторського корпусу.

Вчора, 3 жовтня Держдума голосувала за приєднання українських територій також не в повному складі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Технічний збій» Держдуми

Чемпіоном із прогульників стала «єдина росія» — від участі у процедурі ратифікації «договорів» з посиланням на різні причини «відкосили» близько 25-ти депутатів.

НАСПРАВДІ, в «Z-пабліках» з цього приводу негайно почався пошук зради серед народних обранців. Контекст наступний: «найкращим рішенням для них будуть публічні пояснення, чому вони не підтримали входження нових регіонів до складу росії. А ще краще, якщо вони даватимуть пояснення у бронежилетах на передовій».

В медійному середовищі з’явилися не лише прізвища «прогульників», а й їх брудна фінансова білизна. Більш того, з них вже відверто малюють «ворогів народу», які, мовляв, за свій закордонний гаманець непокояться набагато більше ніж за долю росії. Навіть проведено розслідування, яке з’ясувало, що деякі депутати дивним чином не потрапляють до санкційних списків і мають статки в Європі.

Що ж, тенденція цікава. У майбутньому ці депутати цілком вірогідно казатимуть, що не голосували за «приєднання українських територій до рф», тому не є підсудними. Ну а саме зараз це є черговим свідченням того, що путін втрачає централізоване управління в росії. 

І «щури» (поки що дрібного політичного масштабу) вже потроху тікають з його тонучого корабля. Слідом за ними тягнеться і різноманітна пропагандистсько-інформаційна обслуга, що вже починає не поміж рядків, а вголос волати на тему «до чого дійшла росія!». І це тішить.

Тувинський «баран» дорожчий за сахалінській «мінтай»

А волати є з чого. У російських медіа зараз дві топ-теми. Перша –  про чергове «відведення військ на більш вигідні рубежі» (тотальний провал на українському фронті). Друга – «мобілізація». 

4 жовтня міністр оборони шойгу (якого вже у відкриту називають «Фанерним маршалом» через те, що він жодного дня не служив в армії) оголосив, що «на сьогодні до збройних сил прибуло понад 200 тисяч осіб. Навчання особового складу сформованих підрозділів здійснюється на 80 полігонах та у шести навчальних центрах».

Нагадаємо, раніше оголошена кількість мобілізованих складала 300 тисяч. Тобто некомплект вже складає 100 тисяч. Влада на місцях, на яку і перекладене завдання набору чергового «гарматного м’яса», вигадує будь-які способи заманити людей до війська.

На батьківщині «фанерного маршала», в Туві, кожній сім’ї мобілізованого пообіцяли одну вівцю (усього вже видали 91 тварину), картоплю, капусту, борошно та  дрова. Решта керівників регіонів мабуть запитали: «А що так можна було?».

І ось 4 жовтня керівник Сахалінського виконавчого комітету «єдиної росії» Михайло Шувалов заявив, що родичам місцевих мобілізованих роздадуть по 5 кг риби. Акція стосується не тільки Сахаліну, а й Курильських островів. Як пояснив чиновник, «це робиться в рамках проекту «Доступна риба», що реалізується в області вже кілька років».

НАСПРАВДІ, вже підраховано, що таким чином один сахалінець у перерахунку коштує у 20 разів дешевше, ніж один тувинець. У чому причина такої міжнаціональної несправедливості в країні, де керує «вождь світового антиколоніального руху», невідомо. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свобода народам – безпека Україні. Чому нам варто підтримувати національні рухи в рф?

Цікава й фраза сахалінського чиновника про те, що «найближчим часом у сім’ях з’явиться риба». За статистикою, із загальноросійського обсягу продукції з риби та морепродуктів – близько 15% – саме сахалінські. 20 % становлять рибні консерви. Тобто кожна п’ята банка російських консервів – сахалінська. Загальний обсяг видобутку риби становить понад 240 тисяч тонн на рік.

До якого ж стану треба довести жителів острова Сахалін та Курильських островів (нагадаємо, острова з усіх боків омиваються морями), щоб у таких по-справжньому рибних місцях влаштовувати благодійну акцію «Доступна риба». Ще й подавати це як велике досягнення і турботу «єдиної росії» в рамках «могилізації».

До речі, з жарту про потенційні втрати мобілізованих росіян цей неологізм вже перетворився на характеристику порядку денного. Ось хроніка лише останніх днів:

  • В Єланському гарнізоні Свердловської області померли троє мобілізованих: один наклав на себе руки, другий – від серцевого нападу після п’янки, а третього встигли повернути додому, але відразу після приїзду він помер від цирозу печінки.
  • На призовному пункті в Тюменській області мобілізований наклав на себе руки.
  • У Новосибірському вищому військовому командному училищі мобілізований «помер уві сні» (за словами уповноваженої з прав людини в Новосибірській області).

І це ще вони навіть в Україну не доїхали.

Чому в росії зрадили словам голови SpaceX

Москва хапається за будь-яку спробу вийти з тупикової для себе ситуації в Україні і дуже прагне переговорів. Тому й вхопилася за Тwitter найбагатшої людини в світі, американця Ілона Маска. Нагадаємо, засновник компаній SpaceX і Tesla несподівано виклав своє бачення завершення війни в Україні, суголосне кремлівським наративам.

«Вельми позитивно, що така людина як Маск шукає шляхи мирного виходу. На відміну від професійних дипломатів, він намагається шукати шляхи для досягнення миру. А воно без виконання умов росії абсолютно неможливе», – озвучив глашатай Кремля Пєсков.

Екс-президент рф медвєдєв написав, що «Маск молодець. Гідний присвоєння позачергового офіцерського звання».

З під столу навіть виповз напівзабутий екс-глава роскосмосу Дмитро Рогозін, який припустив, що колишній його конкурент у підкоренні космічних просторів визнав Кримнаш, зачарований російською космонавткою Анною Кікіною, яка увійшла до складу екіпажу корабля CrewDragon.

НАСПРАВДІ, найбагатша людина світу Ілон Маск вивів бізнесову формулу середньоарифметичної справедливості – «і вашим, і нашим». Що не так з його «уявленнями» про закінчення війни в Україні ми пояснили тут.

По суті він не сказав нічого нового, а просто реанімував формулу зразка 2014 року, адаптовану до сьогодення. Його план нереалістичний в жодному з пунктів. Власне, якби автором не був сам Маск, на ці пропозиції не звернули б уваги.

Єдине чого не вдалося бізнесовому мозку Маска зрозуміти: жодна потенційна загроза з майбутнього, зокрема, застосування ядерної зброї, не буде переконливим аргументом для українців. Вони вірять і знають, що й за таких обставин зможуть перемогти.

І ці віра та знання підкріплюються західною підтримкою. В тому числі, до речі, й самого Маска, який витратив на запуск та підтримку Starlink в Україні приблизно 80 млн доларів.

Тому хочеться вірити, що Маску ввечері 3 жовтня просто було нудно, і він так нагадав про себе у Twitter. Нагадаємо, зранку того ж дня він презентував робота-гуманоїда Optimus. А 4 жовтня він взагалі вирішив повернутися до угоди щодо купівлі того самого Twitter, яку розпочав у квітні і вийшов з неї зі скандалом у липні.

Тому Маск-шоу триватиме й надалі. А те, що Москві сподобалася саме ця його частина (а не та, наприклад, де він тролив згаданого Рогозіна батутом) пояснюється просто: дії росії в Україні офіційно підтримав лише Кім Чен Ин. 

На такому глобальному мобілізаційному (майже сахалінському)  безриб’ї «антиколоніального руху» будеш радий навіть Маску, який нудьги заради 5 жовтня може викинути ще щось. Наприклад, Кікіну зі свого CrewDragon.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-