На тролінгу кремля вже заробляють гроші для України: дайджест пропаганди рф за 29 серпня

На тролінгу кремля вже заробляють гроші для України: дайджест пропаганди рф за 29 серпня

Укрінформ
москва за допомогою фотошопу організувала «холодомор» у Британії та не помітила смерті одного зі своїх головних підручних на окупованих територіях

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи російської пропаганди за 29 серпня.

  1. Британський стиль московських фотомонтажерів
  2. Смерть Ковальова: чому росія на Херсонщині «не назавжди»
  3. Як «рятувати українців» перетворилось на «вбивати українців»
  4. За що Міноборони України вдячне NAFO

Британський стиль московських фотомонтажерів

путінська ставка на перемогу «генерала Холода» у Західній Європі не зіграла. 29 серпня росія фактично визнала свою поразку, повідомивши, що «країни ЄС перевищили цільовий рівень запасів газу у власних підземних сховищах».

Так, перемога не остаточна. Але факт залишається фактом – Європа запаслася газом.

Нагадаємо, протягом останніх місяців російські ЗМІ інформували про перебіг газової війни ледь не в онлайн режимі. «Газові сховища пусті», «ціна газу перевищила…», «Північний потік-2» врятує Європу», «турбіна Siemens застрягла у Канаді і ФРН», «європейці шаленіють від цін на комунальні послуги» й т.д.

Просуваючи подібні меседжі, росіяни не нехтували і відвертими маніпуляціями. Навіть примітивним фотомонтажем. 24 серпня фото з плакатом у вигляді українського прапора, на якому написано «You’ll be cold in the winter because they need it more» («вам буде холодно взимку, бо вони (українці) потребують цього більше»), розійшлася по соцмережах.

Канал «Владлен ТатарZкий» навіть вказав конкретне місце, де було зроблено знімок, — місто Саутенд-он-Сі неподалік Лондона.

Плакат гуляв по соцмережах довго і збирав відповідний «врожай» коментарів та дописів.

«Так, я впевнений, що матір-одиначка, яка тремтить на морозі зі своєю дитиною, тому що може дозволити собі лише їжу, а не рахунок за газ, матиме велику розраду, знаючи, що її жертва забезпечить продовження війни за 1500 миль», — написав один із користувачів Twitter.

НАСПРАВДІ, Reuters Fact Check перевірив знімок за допомогою сервісів, що дозволяють оцінити, чи піддавали зображення фотомонтажу. Результат – фото відредаговано, і спочатку плаката в кольорах українського прапора на ньому не було.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: кремлівська пропаганда в Європі та Північній Америці: як російські наративи відтворюються у західних онлайн-медіа

Згодом вдалося знайти і оригінальний знімок. Він розміщений на сайті британської компанії KMS Media. На плакаті афіші виступів музикантів. «Постери в центрі Манчестера», – говорить підпис до зображення. До міста Саутенд-он-Сі, воно не має жодного відношення.

Дивно, що об’єктом фотошопної газової атаки криворуких російських фейкмонтажерів стала Велика Британія. Адже вона чи не найменше потерпає від нестачі енергоносіїв з рф. Ще до червня цього року Лондон повністю відмовився від їх купівлі з росії.

Смерть Ковальова: чому росія на Херсонщині «не назавжди»

29 серпня  слідчий комітет росії офіційно підтвердив повідомлення про загибель під Херсоном Олексія Ковальова – колишнього депутата Верховної Ради України, який пішов служити до окупаційної адміністрації Херсонської області на посаду заступника її голови та куратора сільського господарства.

У росЗМІ обійшлися навіть без протокольного співчуття загиблому і його рідним. Смерть колаборантів стала буденністю і вчергове підтвердила їх статус розхідного матеріалу. 

До 24 лютого 2022 року нардеп Ковальов нічим не виділявся, крім купівлі одного з українських телеканалів середньої руки за гроші, нібито подаровані йому батьками.

Вже під час війни, на початку квітня він несподівано приїхав на свою малу батьківщину, окуповану на той час Херсонщину, з «патріотичним» мотивом: «не хочу кидати мешканців свого округу у важку годину», а заодно і з більш меркантильним мотивом: «захистити сімейний бізнес від мародерів».

«Все буде Україна», – закінчувався один із його постів від 7 квітня у Facebook. Проте, через певний час він вже звітував про свою участь у нараді куратора окупованих територій від кремля Сергія Кирієнка із фермерами Херсонщини.  «росія тут серйозно і назавжди», – повідомив він за підсумками зустрічі.

НАСПРАВДІ, для росії, яка має величезні проблеми з пошуком по-справжньому впливових колаборантів на захоплених землях і змушена завозити чиновників з рф, Ковальов мав стати цінним набутком. Адже він був цілим народним депутатом – єдиним з українського парламенту, хто відкрито перейшов на бік росії після 24 лютого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українське підпілля зриває підготовку до референдуму й ліквідовує ворогів

Але саме в тому, що Ковальова не зберегли (і мабуть не особливо намагалися це робити) – виявилось справжнє ставлення кремля до колаборантів. 

І не важливо, що стало  причиною його смерті – робота українських спецслужб (вони цю тему не коментують), розбірки з тими самими мародерами чи з місцевими кримінальними угрупованнями через переділ ринку сільгосппродукції регіону, або ж якась сімейно-побутова історія.

Смерть Ковальова – потужний сигнал для тих, хто, можливо, подумує про входження до органів окупаційної адміністрації. Адже те, що зберегти своє життя не вдалося черговому члену колабораційної верхівки Херсонської області, означає тільки одне: росія може скільки завгодно заявляти, що вона «тут всерйоз і назавжди», але реальність інша. І передусім на полі бою.

Як «рятувати українців» перетворилось на «вбивати українців»

29 серпня стало відомо, що внаслідок масованого ракетного нальоту на Миколаїв знову загинули чергові мирні українці. Раніше чи не головним наративом був такий, що «російська армія настільки вміла та професійна, що мирним жителям України не варто хвилюватися». 

24 лютого Соловйов поспішив заявити, що «військова інфраструктура України вже знищена високоточною зброєю, без жодної жертви, що дивує навіть Захід, де, як відомо, спецоперації дуже брудні».

Маргарита Симоньян 25 лютого згадувала «Війну і мир» Льва Толстого, кажучи про «благородні традиції російського солдата»

НАСПРАВДІ, за шість місяців війни розмови про «шляхетність» російської армії змінилися. Українців більше не називають невинними жертвами своїх «нацистських» лідерів. 

Поступово гору бере інший підхід, присутній і до початку війни, але тоді він ще був досить маргінальним

У січні директор RT Антон Красовський обіцяв «забрати в українців Конституцію та спалити її разом з ними на Хрещатику».

Після війни він вже не добирав висловів (даємо навмисно мовою оригіналу): «Ребят, ну очевидно, что надо взять себя в руки. Собраться, перестать думать о «братьях». Они не братья нам. Я там вырос, со знанием дела говорю: Мочите! Давайте! Хватит!».

Зрештою Красовський добалакався до отримання офіційного звинувачення у публічних закликах до геноциду.

І ось віднедавна справу справу Красовського підхопили високопоставлені російські чиновники.

Офіційний представник росії при міжнародних організаціях у Відні Михайло Ульянов, коментуючи допис президента Володимира Зеленського у Twitter про військову допомогу США, написав: «Жодної пощади населенню України!».

Ульянов, як не як, — російський дипломат і мав би наперед розуміти всі відтінки значень своїх слів та прораховувати можливі їх наслідки. За деякий час, звичайно,він видалив свій пост, але було вже пізно.

Відверта ненависть з вуст вже офіційних осіб росії свідчить про їх втому від маски благодійника за ці шість місяців, і вказує на справжні наміри у війні з Україною, якщо раптом хтось ще мав сумніви.

А про Ульянова ми загадали ще й через інші причини.

За що Міноборони України вдячне NAFO

Міністерство оборони України подякувало Twitter-тролям, які заопікувалися російськими пропагандистами. Погодьтеся, подія досить непересічна.

«Зазвичай ми висловлюємо вдячність нашим міжнародним партнерам за допомогу в забезпеченні безпеки. Але сьогодні хочемо відзначити унікальну організацію – Організацію Північноатлантичних Чуваків (NAFO), – пише Міноборони. — Дякуємо за вашу запеклу боротьбу з кремлівською пропагандою та тролями».

НАСПРАВДІ, NAFO – це спільнота, яка з’явилася в англомовному Twitter після початку війни. Її учасники висміюють та викривають дезінформацію росії про війну в Україні, тролять російських дипломатів та пропагандистів.

Вони часто використовують образ чуваків (The Fellas) – антропоморфних собак сіба-іну. У заяві Міноборони України не забули згадати цю обставину: «Ми вітаємо вас, чуваки!».

Загальну увагу до NAFO привернула публічна суперечка з тим самим Ульяновим. 19 червня він написав у Twitter: «Найпопулярніший західний наратив: росія зробила неспровоковане вторгнення в Україну. Неспровоковане? Українська армія обстрілює мирне населення Донбасу з 2014 року і досі».

Учасник NAFO @LiveFaustDieJung відповів дипломату. «Ви: «Ми маємо розбомбити всіх мирних жителів України, тому що вона вела внутрішню війну, і деяких мирних жителів обстріляли», — написав він.

Тоді Ульянов порушив одне з основних правил інтернету і відповів: «Ви сказали цю нісенітницю, а не я».

Відповідь Ульянова стала мемом серед Fellas і символом очевидної дурості російської дезінформації.

Подальше перетворення стрічки російського дипломата у пекло — одна з найкумедніших речей, які зробили NAFO. А ще вони збирають багато грошей для України. Організація St. Javelin прийшла їм на допомогу, і тепер у її онлайн-магазині є окрема сторінка лише для товарів під брендом Fellas (там можна зустріти і футболку з зі свіжим мемом від Ульянова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Півроку війни: як росія інформаційно супроводжує бойові дії

Докладніше про Fellas, або NAFO можна прочитати тут.

Військовий шитпостер та колишній морський піхотинець США @IamtheWarax на ім’я Метью каже: «приємно висміяти будь-якого російського державного службовця. Тепер це можна пов’язати з пожертвами людям, які воюють в Україні, або з пожертвами організаціям щодо надання допомоги Україні, що ми й робимо».

Ось так і кується перемога України і всього світу над ульяновими та іншими нащадками ленінізму.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-