Президент Давоського форуму закликає до «плану Маршалла» для України

Президент Давоського форуму закликає до «плану Маршалла» для України

Укрінформ
Президент Давоського економічного форуму Берге Бренде закликає до запровадження «плану Маршалла» щодо України.

Про це він заявив німецькому виданню Süddeutsche Zeitung, передає Укрінформ.

«Навіть без мирної угоди, яка на цей момент є малоймовірною, ми повинні почати роботу над реконструкцією, принаймні на територіях, які перебувають під контролем України. Нам потрібний план Маршалла для України», – сказав Бренде.

Йдеться про інфраструктуру, електроенергію, школи, дороги та мости, уточнив він.

Бренде сказав, що хоче поширити заклик до такого плану на щорічній зустрічі Всесвітнього економічного форуму в Давосі, яка розпочинається в понеділок.

Президент Всесвітнього економічного форуму хоче залучити до плану лідерів бізнесу: «Для цього ми також зберемо керівників компаній – під гаслом «Генеральні директори для України». Важливу роль у відбудові країни, додав він, має відігравати приватний сектор.

Новий очільник форуму також пояснив, чому російські компанії та політики не запрошені до Давосу через війну проти України. «росія повернеться, якщо вони знову будуть виконувати міжнародне право», - заявив він.

Читайте також: Євросоюз розпочинає «план Маршалла» для України – Шарль Мішель

Як повідомлялось, на чотириденній зустрічі в швейцарських Альпах майже 2500 учасників з кіл політики, бізнесу та суспільства обговорять нагальні міжнародні проблеми, в тому числі, пов'язані з війною в Україні. Президент України Володимир Зеленський візьме участь у форумі через відеозв’язок.

Нагадаємо, після Другої світової війни США інвестували мільярди доларів у відбудову Західної Європи. План Маршалла отримав назву на честь тодішнього держсекретаря США Джорджа Маршалла.

 Фото: European Union

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-