Захисники України отримали Прометейську нагороду імені Леха Качинського

Захисники України отримали Прометейську нагороду імені Леха Качинського

Фото
Укрінформ
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що Прометейська нагорода ім. Леха Качинського, якою відзначили захисників України, “є справжнім символом єдності та прагнення українців і поляків разом будувати наше світле майбутнє в об’єднаній демократичній Європі”.

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба Верховної Ради України.

“У межах Форуму Прометейської нагороди ім. президента Леха Качинського, що відбувся у Варшаві, польська сторона вручила цю нагороду захисникам України, адресувавши її Голові Верховної Ради України Руслану Стефанчуку (в онлайн-режимі його присутності)”, - ідеться в повідомленні.

Як зазначив Стефанчук, для нього честь отримати для народу України Прометейську нагороду імені президента Леха Качинського.

“Вона є справжнім символом єдності та прагнення українців і поляків разом будувати наше світле майбутнє в об’єднаній демократичній Європі, де головною цінністю є людина, її життя і свобода», — наголосив Стефанчук.

Голова Верховної Ради подякував Республіці Польща, польському народу за віддану підтримку, яку Україна щодня відчуває в спільній героїчній боротьбі з російським окупантом.

«Народ України стоїть на передовій захисту не лише своєї Батьківщини, адже варварські вчинки та політика кремля несуть безпосередню загрозу Європі та всьому демократичному світу. Це боротьба цивілізації з російським невіглаством, яка в черговий раз об’єднала народи України та Польщі заради перемоги, миру, безпеки, стабільності та процвітання», — зазначив Стефанчук.

За його словами, агресія росії наштовхується на рішучий опір і Україна крок за кроком впевнено йде до перемоги. Стефанчук також подякував за рішучу позицію Польщі в посиленні санкційного тиску проти рф, підтримку членства України в ЄС і небайдужість до українських біженців, які знайшли прихисток у Польщі.

Читайте також: У Мелітополі загарбники ставлять військову техніку на подвір'ях і городах

Як повідомляється, голова ВР також розповів, що Україна потребує збільшення надання військової, фінансової та гуманітарної допомоги Україні.

«Я переконаний, війна невдовзі завершиться. Тому вже сьогодні нам слід працювати над створенням Фонду з відбудови України в післявоєнний період. У цьому питанні важливо активно залучати й наших міжнародних партнерів, зокрема учасників регіональних форматів співпраці. Очікуємо, що після закінчення війни Україна стане інтегральною частиною польсько-хорватської ініціативи «Тримор’я», яка є ідейною основою сьогоднішньої нагороди для Захисників України», — підкреслив голова Верховної Ради України.

Як повідомлялося, Прометейська нагорода заснована для відзначення політиків, суспільних діячів і бізнесменів, діяльність яких сприяє розвитку держав Тримор’я.

Тримор’я — це проєкт, спрямований переважно на інфраструктурний та економічний розвиток, а також на зміцнення безпеки та енергетичної незалежності її учасників.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-