Україна закликає партнерів оголосити черговий пакет санкцій проти росії - Шмигаль

Україна закликає партнерів оголосити черговий пакет санкцій проти росії - Шмигаль

Укрінформ
Україна закликає партнерів оголосити черговий пакет санкцій проти росії.

Про це сказав Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на зустрічі керівництва уряду та Верховної Ради з президентом Європарламенту Робертою Мецолою, яка перебуває з візитом у Києві, передає Укрінформ із посиланням на Урядовий портал.

Зокрема, глава уряду подякував Європарламенту за підтримку надання Україні 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги, а також за заклик розширити сферу дії санкцій Євросоюзу проти росії.

"Україна зі свого боку закликає партнерів оголосити черговий пакет санкцій проти країни-агресора, а також виробити механізми запобігання обходу обмежувальних заходів із попередніх пакетів", - заявив Шмигаль.

Зокрема, сторони обговорили необхідність обмежити імпорт найважливіших російських експортних товарів, включаючи нафту й газ; значно розширити секторальні санкції та збільшити кількість банків, відключених від міжнародних фінансових систем, у тому числі SWIFT; закрити порти для російських суден і для суден, останній або наступний порт заходу яких знаходиться в рф.

Українська сторона також закликає продовжити тиск на російських високопосадовців та олігархів шляхом не лише арешту, а й конфіскації їхнього майна та статків у Європі.

"Ми маємо бути впевненими, що це майно не буде втрачено і в майбутньому може стати предметом репарації", — зазначив Шмигаль.

Прем’єр-міністр наголосив, що тільки у єднанні, спільним фронтом узгоджених дій цивілізований світ може зупинити росію.

Він також зауважив, що нинішній візит очільниці Європарламенту є черговим свідченням наших міцних відносин: «Кожен день війни Європарламент підтримував і продовжує підтримувати нашу державу в боротьбі за свободу та спільні цінності».

Шмигаль також наголосив, що Україна повністю готова до наступного кроку у відносинах із Євросоюзом і розраховує завершити всі бюрократичні процедури в найкоротші терміни.

У зустрічі взяли участь Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, перший заступник Голови ВР Олександр Корнієнко, заступник Голови ВР Олена Кондратюк.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-