ЄС допомагатиме українським біженцям, доки вони не зможуть повернутися додому

ЄС допомагатиме українським біженцям, доки вони не зможуть повернутися додому

Укрінформ
Європейський Союз допомагатиме українцям, які рятуються на території країн ЄС від путінської війни, доки ці люди не зможуть безпечно повернутися додому для відновлення мирної та демократичної України.

Про це сьогодні під час віртуального виступу на Європейському форумі із регіонального розвитку заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Мільйони українців шукають укриття в Європейському Союзі, вони відірвані від своїх родин та від своєї країни бомбами путіна. Сцени війни є жахливими. Але зображення європейців, які вітають біженців, демонструють іншу картину – вони демонструють надію. Україна і Європейський Союз ніколи не були ближчими. До того, як українці зможуть безпечно повернутися додому та відновлювати свою незалежну та демократичну країну у мирі, ми будемо вітати та підтримувати їх. Тому що вони є частиною нашої європейської родини», - наголосила президент Єврокомісії.

Вона зазначила, що Єврокомісія минулого тижня представила програму CARE, яка регулює дії з допомоги біженцям в рамках програм та фінансування, що передбачені бюджетом ЄС для регіонального розвитку. Ця програма CARE дозволить національним урядам країн-членів будувати центри прийому біженців, розгортати мобільні лікарні, організовувати шкільне навчання для дітей. Ці фонди можуть також використовуватися для допомоги у працевлаштуванні біженців та у їх адаптації, наприклад, для організації мовних курсів в країнах перебування або дитячих дошкільних закладів.

«Програма CARE допоможе країнам-членам прийняти українських біженців швидко та гуманно», - додала Урсула фон дер Ляєн.

За даними Єврокомісії, бюджет Європейського Союзу на 2021-2027 роки передбачає виділення суми у 400 мільярдів євро на програми регіонального розвитку, ще близько 100 мільярдів євро для цих програм надають країни-члени.

Як повідомлялося, 24 лютого путінська росія розпочала повномасштабну війну проти України. Збройні сили України та підрозділи Територіальної оборони дають гідну відсіч ворогу, на боротьбу з яким піднявся весь народ України.

Цілеспрямовані обстріли російськими загарбниками мирних міст та селищ України вже призвели до того, що країну вимушено залишили понад 3 мільйонів біженців, переважно жінок і дітей, більша частина з яких прибула на територію країн Європейського Союзу. ЄС активував так звану Директиву тимчасового захисту, яка надає біженцям з України право на проживання в ЄС, на соціальний захист, медичне обслуговування та працевлаштування. Цей пакет тимчасового захисту діятиме протягом року, із можливість продовження до 3 років, або припинення його дії, якщо ситуація дозволятиме безпечне повернення українців додому.

Європейська комісія створила спеціальний сайт для біженців з України, де вони можуть українською мовою отримати корисну інформацію про власні права та порядок дій на території країн Євросоюзу.

Фото: ANP

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-