Особистою відповідальністю і святим обов’язком громадян є захист рідної землі - глава УГКЦ

Особистою відповідальністю і святим обов’язком громадян є захист рідної землі - глава УГКЦ

Укрінформ
Глава Української греко-католицької церкви Святослав наголошує, що особистою відповідальністю та святим обов’язком громадян України є захист рідної землі.

Як передає Укрінформ, на цьому він наголосив у зверненні до громадян України, повідомляє пресслужба УГКЦ.

За словами глави УГКЦ, “визнання президентом Російської Федерації “незалежності та суверенітету” самопроголошених “Л/ДНР” створює серйозні виклики та загрози для цілої міжнародної спільноти і міжнародного права, на основі якого сьогодні існують та взаємодіють народи та їхні держави. Завдано непоправної шкоди самій логіці міждержавних відносин, що покликані забезпечувати мир і справедливий устрій суспільств, верховенство закону, підзвітність влади, захист людини, її життя та природних прав. Сьогодні ціле людство опинилося у небезпеці того, що право сильного нав’язуватиме себе кожному, нехтуючи силою права”.

Читайте також: Кулеба обговорив з очільником Пентагону подальше зміцнення обороноздатності України

“Своїм рішенням влада Російської Федерації в односторонньому порядку вийшла з тривалого мирного процесу, завданням якого було забезпечити відновлення гідних людини умов життя на територіях ОРДЛО України, що постраждали внаслідок російської збройної агресії. Війна, розв’язана проти нашого народу у 2014 році, залишила глибокі рани на долях багатьох із наших співвітчизників: тисячі убитих, поранених, самотніх. Крок президента РФ зруйнував базові принципи тривалого процесу відновлення миру в Україні, створив можливості для нової хвилі збройної агресії проти нашої держави, відкрив двері для повномасштабної воєнної операції проти українського народу”, - зазначив Святослав.

Він наголосив, що “особистою відповідальністю та святим обов’язком громадян України сьогодні вважаємо захист нашої рідної землі, пам’яті та нашої надії, нашого Богом дарованого права на існування. Захист Батьківщини – це наше природне право і громадянський обов’язок. Ми сильні, коли ми разом. Тепер настав час об’єднати зусилля для того, щоб відстояти незалежність, територіальну цілісність та суверенітет Української держави. Обов’язком і відповідальністю цілого людства сьогодні є діяльна турбота про запобігання війні та захист справедливого миру”.

“Ми переконані, що світ не може розвиватися та знаходити відповіді на виклики сучасності, вдаючись до сили та насилля, нехтуючи загальнолюдськими цінностями та євангельською істиною. Закликаємо всіх людей доброї волі не залишатися осторонь страждань українського народу, спричинених російською військовою агресією. Ми народ, що любить мир. І саме тому готові відстоювати його і за нього віддано боротися”, - заявив предстоятель УГКЦ.

Як повідомляв Укрінформ, 21 лютого президент РФ Володимир Путін заявив про визнання незаконних утворень в ОРДЛО. Укладені угоди між цими квазіреспубліками і Росією передбачають надання їм військової допомоги.

Президент Володимир Зеленський у зверненні до українців сказав, що Україна однозначно кваліфікує останні дії Російської Федерації як порушення суверенітету і територіальної цілісності держави.

Фото: УГКЦ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-