Як повернутися в Україну з окупації: алгоритм дій для жителів ОРДЛО

Як повернутися в Україну з окупації: алгоритм дій для жителів ОРДЛО

Укрінформ
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України оприлюднило алгоритм дій для тих громадян, які нині проживають у тимчасово окупованих Росією районах сходу України та збираються переїхати на підконтрольну Києву територію.

Роз'яснення розміщене на сайті відомства, повідомляє Укрінформ.

«Ми готові взяти на себе відповідальність і забезпечити всім необхідним – житлом, їжею, медикаментами, всім, що потрібно, людей, які приймуть рішення покинути територію ОРДЛО», - наголосила віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, перебуваючи із робочою поїздкою на Луганщині.

На тлі загострення ситуації на лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях та незаконного визнання РФ псевдодержавних терористичних утворень в ОРДЛО, актуалізувалося питання гуманітарної підтримки громадян, які вирішили повернутися із ТОТ на підконтрольні Україні території, зазначили у Мінреінтеграції.

Читайте також: Не евакуація - депортація: в Україні відкрили справи через дії окупантів щодо жителів ОРДЛО

Громадянам, які проживають на тимчасово окупованих РФ районах сходу України і збираються переїхати на підконтрольну Києву територію, треба пам'ятати:

1. Перебуваючи в ТОТ, або вже після прибуття на підконтрольну українському Уряду територію (перетнувши КПВВ на лінії розмежування або пункту пропуску на кордоні із РФ) можна звернутися за допомогою на «гарячі» телефонні лінії.

2. Слід зв’язуватися за номером, що відповідає тій області, в якій людина перебуває.

3. У телефонному режимі необхідно повідомити на «гарячу» лінію оперативної чергової служби цивільного захисту своє місце перебування (КПВВ, населений пункт, інші орієнтири, або дані геолокації) і конкретизувати, яка саме допомога потрібна. Чергові «гарячих» ліній проінструктують, як діяти, куди рухатися, якщо йдеться про самостійне прибуття до місця тимчасово надання житла, пункту харчування чи надання медичної допомоги.

Номери «гарячих» ліній служби цивільного захисту: Луганська область – 064-524-11-03, 095-910-19-20, 096-298-51-00 Донецька область – 062-645-82-82, 050-347-90-70 Харківська область – 057-700-30-90.

Читайте також: Окупанти зупинили навчання в усіх освітніх закладах ОРДО

Мінреінтеграції повідомляє, що триває процес напрацювання урядом та місцевою владою розв'язання практичних проблем, що виникають у процесі переміщення із ТОТ громадян, які шукають притулку на контрольованій урядом України території.

Також існують неурядові організації, які теж можуть допомогти особам, що переміщуються із ТОТ:

• «Восток SOS». Основні контакти із загальних питань: (068) 220 43 37, (095) 397 98 48, (093) 923 14 86. Також можна заповнити онлайн-форму на отримання допомоги;

• «Донбас SOS» надає інформаційну і юридичну допомогу ВПО і цивільному населенню на непідконтрольних територіях. Гаряча лінія: 0 800 309 110;

• «Право на захист» Офіси є у Сєвєродонецьку, Слов’янську, Бахмуті, Маріуполі, Кураховому, Дніпрі, Запоріжжі та Харкові. Гаряча лінія для допомоги ВПО: (099) 507 50 90, (068) 507 50 90, (093) 507 50 90;

• Гуманітарна місія «Проліска» допомагає з речами першої потреби, юридичними консультаціями. Гаряча лінія: (093)202 22 32;

• «Данська рада з питань біженців» допомагає в гуманітарних питаннях, пов'язаних з перетином лінії розмежування. Контактний центр безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103

• «Червоний хрест» в Україні – допомага ВПО. Контакти: Луганська обл. – 050 267 43 57; Донецька обл. – 050 450 69 90, 062 646 03 33.

Нещодавно віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що Україна має план гуманітарного реагування на посилення обстрілів та цинічну і злочинну поведінку Кремля. Вона зазначила, що так звані «евакуаційні процеси», які організувала в ОРДЛО окупаційна адміністрація, є незаконними й такими, що порушують міжнародні конвенції та законодавство України.

Читайте також: МЗС Росії заявляє, що визнає так звані «Л/ДНР» у межах ОРДЛО

Як повідомлялося, Росія визнала незаконні квазіреспубліки на окупованій території України. У Кремлі заявили, що визнання цих незаконних формувань не корелюється із Мінськими домовленостями.

У МЗС України заявили, що Москва нестиме повну відповідальність за руйнування Мінських домовленостей і процес мирного врегулювання збройного конфлікту на сході України у разі визнання цих незаконних утворень.

З 17-18 лютого почалося загострення ситуації на сході України. У п'ятницю керівництвом маріонеткових "республік" ОРДЛО було заявлено про початок евакуації жінок, дітей, людей похилого віку насамперед з населених пунктів лінії розмежування через нібито наступ ЗСУ. У суботу в "ЛНР" і "ДНР" була оголошена загальна мобілізація чоловіків.

Зі свого боку, Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний звернувся до жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей, підкресливши, що Україна не проводить ніяких наступальних операцій на сході України, і закликав не вірити брехні окупантів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-