Мільярдер Бренсон знову виступив на підтримку України

Мільярдер Бренсон знову виступив на підтримку України

Укрінформ
Британський мільярдер і засновник корпорації Virgin Group Річард Бренсон закликав світову спільноту підтримати Україну.

Як передає Укрінформ, про це він написав у своєму блозі.

Бренсон розповів, що цього тижня говорив з послом України у Великій Британії Вадимом Пристайком про роль світової бізнес-спільноти і необхідність відстоювати мир:

«Посол порушив дуже актуальне питання про Будапештський меморандум 1994 року. Тоді Росія підписала зобов'язання "поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України". У свою чергу Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та відмовилася від свого ядерного арсеналу. Анексія Криму Росією у 2014 році стала першим серйозним порушенням Будапештського меморандуму. Російське вторгнення розірве меморандум на частини й матиме катастрофічні наслідки», - написав Бренсон.

За його словами, «кричуща неповага" до верховенства закону і чинності міжнародних договорів мала би «катастрофічні наслідки» для мирного співіснування між народами.

«Вторгнення Росії в Україну ще більше зруйнує справу роззброєння і нерозповсюдження, в основі якої лежать міжнародні угоди. Без зобов'язуючих угод та їх виконання не може бути миру. Який сигнал російська агресія надсилає іншим ядерним державам, які готові підписати міжнародні договори про роззброєння? Це слизька дорога», - написав підприємець.

Читайте також: США допомогли зірвати плани РФ з «фальшивим прапором» – сенатор

На думку Бренсона, російська агресія, що триває проти України, позбавить стимулів тих, хто раніше був готовий скоротити арсенали зброї, оскільки виходить, що будь-яка угода може бути розірвана довільно і в односторонньому порядку.

«Якщо говорити більш фундаментально, то односторонній вихід і кричуща зневага до міжнародних договорів також указують на справжню кризу багатосторонності. Багатосторонні інститути, які давно створені для підтримки миру й забезпечення сталого розвитку, більше не користуються колишнім рівнем підтримки та поваги. У багатьох відносинах міжнародне співробітництво поступилося місцем обмеженому націоналізму. Це реальна загроза верховенству закону, яку людство не бачило з часів темних днів, що призвели до Другої світової війни», - наголосив він.

На думку Бренсона, ця ситуація «не просто погана новина для України в цей момент гострої кризи», але також погана новина для кожної нації, нинішньої і майбутньої, яка прагне захистити свій суверенітет.

«Світ має підтримати Україну. Ми не повинні кидати країну, яка добровільно відмовилася від своєї ядерної зброї в обмін на мир, і зараз перебуває на межі вторгнення з боку тієї ж самої країни, яка переконала її зробити це», - наголосив він.

Читайте також: У Брюсселі біля російської дипмісії активісти вимагали припинити агресію проти України

Як повідомляв Укрінформ, раніше мільярдер уже висловлювався на підтримку України, закликавши лідерів бізнесу об'єднатися та відстояти суверенітет України в умовах агресії з боку РФ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-