У 2023 році кожне шосте покарання за «дискредитацію армії РФ» сталося у Криму - Ташева

У 2023 році кожне шосте покарання за «дискредитацію армії РФ» сталося у Криму - Ташева

Укрінформ
У 2023 році кожне шосте покарання за "дискредитацію російської армії" у РФ та на окупованих територіях України зафіксували в тимчасово окупованому Криму. Кількість відкритих справ збільшилася на 70,6%.

Про це повідомила постійна представниця Президента України в Криму Таміла Ташева у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"У 2023 році кожне шосте покарання за "дискредитацію російської армії" у РФ (та на окупованих територіях) сталося в Криму", – йдеться у повідомленні.

За словами Ташевої, наразі вже зафіксовано понад 800 випадків переслідувань за "дискредитацію армії РФ".

"За кожним випадком криється людська доля, приниження від окупантів та штрафи, а також непохитна воля та бажання справедливості українців та кримських татар, які не здаються під тиском", - підкреслила вона.

Представниця Президента у Криму додала, що у судах РФ протягом 2023 року кількість справ за статтею про "дискредитацію армії РФ" зменшилася на 47% порівняно з 2022 роком. В окупованому Криму за той же час кількість справ навпаки збільшилася на 70,6%.

"Опір кримчан росте, і окупанти не можуть його подолати на відміну від регіонів Росії, де спостерігається стрімкий спад будь-якого спротиву війні", — зазначила вона.

Ташева поінформувала, що у 2022 році кількість покараних жителів окупованого Криму у справах про “дискредитацію” становила 4,6% від загальної, а у 2023 році цей показник зріс до 15,5%. За словами представниці Президента у Криму, майже кожен шостий випадок переслідування був зафіксований в окупованому Криму.

"Ці дані - не просто цифри, вони відображають незламний дух кримчан та боротьбу. Наші люди геть інші, оскільки звикли жити вільно в незалежній Україні. Жодні окупанти не здолають дух свободи. Кожен акт опору в Криму є доказом того, що боротьба за свободу і правду триває, всупереч прагненням окупантів. А перемога може бути лиш там, де за неї борються", - наголосила постійна представниця Президента в Криму.

Читайте також: Віра кримчан у звільнення півострова посилилася з наданням Україні далекобійної зброї - Ташева

Раніше Укрінформ повідомляв, що кримчани за "дискредитацію ЗС РФ" заплатили за два роки близько 25 млн рублів (понад 10,7 млн грн) штрафів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-