За час окупації Криму через репресії загинули 60 людей - КРЦ

За час окупації Криму через репресії загинули 60 людей - КРЦ

Укрінформ
За час окупації Криму Росією через політичні репресії загинуло 60 людей, з них 28 - кримські татари.

Такі дані оприлюднив Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ) у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Після окупації Криму Російською Федерацією зникнення, викрадення та вбивства людей стали регулярною практикою. За даними Кримськотатарського Ресурсного Центру, зафіксовано 60 загиблих за період окупації Криму, 28 з яких – представники кримськотатарського народу", - йдеться у повідомленні.

Згідно з даними, серед людей, які загинули, можна виділити такі категорії: жертви політичних репресій (4, 3 - кримські татари), жертви дискримінації (13, 11 - кримські татари), жертви терору (30, 8 - кримські татари) та жертви поліцейського свавілля (13, 6 - кримські татари).

Зазначається, що на жаль, підконтрольна Кремлю де-факто кримська влада створює лише видимість розслідування цих випадків, не дивлячись на те, що відповідно до Резолюції ГА ООН A/RES/71/205 Росія названа державою-окупантом і на неї покладено відповідальність за дотримання прав людини на цій території.

Читайте також: У Криму «суд» засудив чоловіка до семи років за «зберігання бомби за завданням СБУ»

Співробітники та експерти КРЦ неодноразово на міжнародних майданчиках ООН, ОБСЄ, ПАРЄ інформували міжнародне співтовариство про ці кричущі факти порушення прав людини.

"Ми засуджуємо арешти, затримання, викрадення та вбивства людей, які використовуються в Криму як спосіб тиску і залякування корінного кримськотатарського народу і проукраїнських активістів", - наголосили в КРЦ.

Як заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, на території тимчасово окупованого Криму найбільше зазнають переслідувань, репресій представники корінного народу - кримські татари.

Раніше Укрінформ повідомляв, що щонайменше 200 українських громадян перебувають за ґратами у сфабрикованих політичних справах у Криму після окупації Росією півострова у 2014 році.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-