В Одесі відкрили пам’ятник каменоломам

В Одесі відкрили пам’ятник каменоломам

Відео
Укрінформ
В Одесі біля входу до музею «Катакомба Кантакузена», який є філією музею «Підземна Одеса», 5 листопада відкрили пам’ятник каменоломам.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Одеська міськрада. 

«5 листопада перед входом до музею «Катакомба Кантакузена» з'явилася нова пам'ятка Одеси – пам'ятник тисячам каменоломів, які працювали у різні роки на благо міста. Виготовлена з місцевого ракушняка скульптура відтворює фігури двох каменоломів, що присіли відпочити на піднятому з шахти камені», – йдеться у повідомленні.

Як зазначив на відкритті скульптури міський голова Геннадій Труханов, Одеса відома як місто, що стоїть на катакомбах, і в різні роки у каменоломнях працювали тисячі одеситів.

«Завдяки їхнім старанням збудований весь старий центр, включно з будівлею нашої знаменитої Опери, а також передмістя й кам'яні будинки у довколишніх селах. Сьогодні ми віддаємо історичну справедливість та належну пам'ять людям, чиїми стараннями добувався камінь для будівництва міста», – наголосив Труханов.

Читайте також: Небалаганну Одесу показали очима місцевих художників

Автором скульптури став Олександр Коваленко, ініціювала проєкт ГО «Фонд вивчення та збереження спадщини Одеси «Пам'ять».

Фото: odessamedia.net

Відео: Одеська міськрада

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-