До 400-річчя Хотинської битви проведуть фестиваль із відтворенням боїв та вогняним шоу

До 400-річчя Хотинської битви проведуть фестиваль із відтворенням боїв та вогняним шоу

Укрінформ
У Чернівецькій області восени проведуть триденний фестиваль до відзначення 400-річчя Хотинської битви, де відтворять тогочасні бої за участі гостей із Литви, Польщі, Румунії, Молдови та Туреччини.

Про це у Фейсбуці повідомляє Чернівецька обласна державна адміністрація, передає Укрінформ.

"Відтворення боїв, вогняне шоу, пісочна анімація та різноманітні фотозони – так відзначатимуть 400-річчя Хотинської битви. Із цієї нагоди восени проведуть триденний фестиваль. На нього запросили гостей із 5 країн – Литви, Польщі, Румунії, Молдови та Туреччини", – йдеться у повідомленні.

Наразі організаційний комітет працює над створенням загальної концепції заходу.

"Святкування передбачає реконструкцію історичних подій. Так, у державному історико-архітектурному заповіднику "Хотинська фортеця" відтворять битви, які відбувалися у 1621 році", – додали в ОДА.

Читайте також: Велика реставрація: у Хотинській фортеці відремонтують під'їзний міст та укріплять стіну замку

Фестиваль проходитиме на декількох локаціях, зокрема, реконструктори пройдуть середмістям факельною ходою. Завершену концепцію святкування презентують наприкінці липня.

Як повідомлялося, в межах програми Президента "Велика реставрація" на території Хотинської фортеці цьогоріч проведуть реставраційний ремонт під'їзного мосту, укріплять підпірну стіну замку та здійснять ще низку ремонтно-реставраційних робіт.

Битва під Хотином між об’єднаними силами Речі Посполитої і українського козацтва під проводом Петра Сагайдачного з одного боку та військом Османської імперії з іншого тривала з 2 вересня до 3 жовтня 1621 року. Вона стала завершальним етапом Хотинської війни 1620-1621 років – воєнного протистояння між султанською Туреччиною і Річчю Посполитою.

Польське військо (майже 31 тисяча вояків) зупинилося під Хотином. На допомогу йому прибуло козацьке військо (понад 14 тисяч осіб), у складі якого був і загін під проводом Петра Сагайдачного.

Жорстокі бої під Хотином тривали майже місяць, але завдяки козакам поляки вистояли. Зазнавши поразки, османський султан Осман II був змушений припинити війну.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-