На Житомирщині квітне червонокнижна поліська орхідея

На Житомирщині квітне червонокнижна поліська орхідея

Укрінформ
У Поліському природному заповіднику, що в селі Селезівка Овруцького району Житомирщини, розквітла дивовижна поліська орхідея, занесена до Червоної книги України.

Про це повідомляє прес-служба Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства. 

"На півночі області в Поліському заповіднику розквітла унікальна квітка – орхідея, любка, зозулині сльози (черевички), зозулинці, або ж, як влучно її назвали самі співробітники, - "янгол у вранішній росі", - йдеться в повідомленні.

Як розповів кореспонденту Укрінформу директор Поліського природного заповідника Сергій Жила, рослина належить до родини орхідних і занесена до Червоної книги України.

"Зозулинець – це рослина, яка у минулому була дуже відома як універсальний лікарський засіб, що швидко ставив людину на ноги. Старі знахарки мали рецепти приготування з нього і "любовних" напоїв. На Поліссі зозулинець відносили до сакральних рослин і шанували на рівні із дубом, вересом, чебрецем. Поліська орхідея збуджує апетит, посилює обмін речовин та має тонізувальні властивості, не гірші за звичну для нас каву", - сказав Жила.

Читайте також: У річках п’яти міст Житомирщини не рекомендовано купатися

У прес-службі додали, що зараз у заповіднику працюють над збільшенням чисельності поліської орхідеї. Розвиток окремої рослини від насінини до репродуктивного (стадія цвітіння) стану триває від 5 до 15 років. Крім того, представники родини зозулинцевих дуже чутливі до змін умов їх зростання і навіть незначні коливання режиму освітлення, зволоження чи кислотності ґрунту призводять до негативних наслідків у життєдіяльності їхній популяцій, а часто і до повного їхнього зникнення.

Загалом серед поліських орхідей розрізняють близько 15 видів як лісових (любки, гніздівка, коручки чемерниковидні й темно-червона, булатки довголиста і червона, черевички зозулині справжні, гудієра повзуча), так і болотних та лучних рослин (коручка болотна, м’якух болотний, пальчатокорінники Фукса, м’ясо-червоний і травневий).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-