Мер Івано-Франківська хоче освятити Палац Потоцьких після фестивалю Porto Franko

Мер Івано-Франківська хоче освятити Палац Потоцьких після фестивалю Porto Franko

Укрінформ
Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків доручив своїм підлеглим освятити територію біля Палацу Потоцьких після учорашнього виступу "найадекватнішого гурту України" в межах фестивалю Porto Franko.

Про це міський голова Івано-Франківська написав на своїй сторінці у Facebook

"Після вчорашнього виступу в Палаці Потоцьких доручив В. Гайдару освятити місце проведення заходів! Організатори, а це благодійний фонд Шевченка (Олександр Шевченко – народний депутат України – ред.), гарантували дотримання моральних норм і християнських цінностей! Ми, звісно, за проведення заходів, але не таких!", - заявив Марцінків.

Відомо, що учора в межах фестивалю Porto Franko на території Палацу Потоцьких виступив гурт "Хамерман Знищує Віруси" та китайський хор Дін-Дон. Вони вийшли на сцену разом в оголеному вигляді. Як повідомляють організатори фестивалю, "Хамерман Знищує Віруси" (ХЗВ) називає себе "найадекватнішим гуртом України", який працює на перетині музики, концептуального арту й театру.

"Чи не найбільше ХЗВ відомі своїми унікальними сценічними образами, жоден із яких не повторюється двічі. Для їхнього створення використовуються восьминоги як головні убори, мертві кролі, макети мавзолеїв та інші складні інженерні конструкції, водоемульсійна фарба й шпаклівка, памперси та пір’я з подушки, свинячі очі та кров, золотий пил, м’які іграшки і таке інше. Розуміють це по-різному: у російських пабліках ХЗВ проходять під тегом "українські деграданти", рідкісні православні вбачають у їхніх виступах юродство, багато інших – психічні та психосексуальні відхилення всіх мастей, арт-журнали пишуть про "міждисциплінарне культурне явище", - стверджують організатори фестивалю на офіційному сайті заходу.

Читайте також: На Львівщині розпочався патріотичний фестиваль "Зашків"

Porto Franko – це міжнародний фестиваль актуального мистецтва, мета якого – створення та репрезентація унікальних перформансів, що вступають у діалог із місцевою публікою та унікальними архітектурними локаціями. В Івано-Франківську фестиваль триватиме п’ять днів, до 17 червня, і запропонує глядачам близько сотні акцій у дитячій, візуальній, музичній та театральній програмах. Для їхнього створення до Івано-Франківська приїхали близько 270 артистів з України, Польщі, Австрії, Німеччини, США, Франції, Бельгії, Голландії та Литви.

Гаслом цьогорічного фестивалю є "air port", що означає повітряний порт. Романтику футуризму у звучанні авіаційних турбін продемонструвала опера "AEROPHONIA", яка учора офіційно відкрила фестивальне дійство.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-