На Сумщині влаштують "Чайковський Fest"

На Сумщині влаштують "Чайковський Fest"

761
Ukrinform
З 25 до 27 травня у місті Тростянець Сумської області відбуватиметься Всеукраїнський фестиваль класичної музики "Чайковський Fest".

Про деталі цього заходу під час прес-конференції в Сумському прес-клубі розповів міський голова Тростянецької ОТГ Юрій Бова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Цьогоріч, крім звичного формату фестивалю, ми хочемо започаткувати ще й фестиваль-конкурс молодих талантів. Участь у ньому можуть брати не лише учні й студенти навчальних установ різних рівнів мистецької освіти й відомчого підпорядкування, а й викладачі закладів естетичного виховання і вишів. Вік конкурсантів – від 14 до 30 років. У конкурсі змагатимуться тільки солісти. Для учасників заплановано три номінації: "Фортепіано", "Струнні інструменти", "Сольний спів", - зазначив Бова.

За його словами, подібна практика дає шанс молоді заявити про себе на серйозному рівні.

"Зараз для молодих виконавців класичної музики в країні не так багато конкурсів. Організовуючи цей, ми мали на меті показати юним виконавцям, що їм є куди рухатися, що ми країна, у якій класична музика в пошані. Можливо, Тростянеччина когось і надихне на написання творів. Адже саме перебуваючи у нас, Петро Ілліч Чайковський написав свій перший симфонічний твір - увертюру до драми О. Островського "Гроза", - розповів Бова.

Читайте також: На Вінниччині влаштують "Батозьку битву"

Виступи учасників конкурсу оцінюватиме журі, до складу якого входять відомі діячі культури та мистецтва, освіти і науки, педагоги, лауреати національних і міжнародних конкурсів, провідні виконавці. Зокрема, є згода від відомого композитора Мирослава Скорика долучитися до прослуховування юних талантів. Склад журі формуватиметься за кожною номінацією окремо.

Переможці конкурсу отримають грошові винагороди та спеціально виготовлені відзнаки.

Конкурсні прослуховування відбуватимуться з 10 до 18 години кожного фестивального дня на території історичних пам’яток ХVІІІ століття – у палаці Голіцина та фортеці "Круглий двір". Відвідувати їх можна буде безкоштовно.

Сама ж фестивальна програма обіцяє бути насиченою і, за словами організаторів, не залишить нікого байдужим, адже у Тростянці виступатимуть відомі на всю Україну та далеко за її межами творчі колективи.

25 травня у день відкриття фестивалю прозвучать твори Чайковського: увертюра "Гроза", концерт №1 для фортепіано з оркестром та симфонія №5.

26 травня – "Серенада для струнних" та "Італійське капричіо" Чайковського, а також концерт №2 для фортепіано з оркестром Сергія Рахманінова.

Читайте також: У Чернівцях туристи зможуть зіграти на лазерній арфі

Ці два дні на сцені фортеці "Круглий двір" виступатиме один із найстарших симфонічних оркестрів України - Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, історія якого налічує понад два століття.

У неділю, 27 травня, на сцені "Круглого двору" вперше у форматі оpen air відбудеться постановка опери Чайковського "Мазепа" у виконанні оркестру й хору Харківської національної опери України ім. М. Лисенка (диригент – Юрій Ярко). Харківські постановники  створили власну редакцію тексту та внесли зміни до музичної драматургії опери. Цей варіант не уславлює російське військо та не кидає тінь зрадництва на гетьмана Мазепу, зберігаючи основну лінію опери – драматичну історію кохання Мазепи та Марії.

Започаткувала цей новий Всеукраїнський фестиваль-конкурс Тростянецька міська рада за підтримки Міністерства культури України, Сумської обласної державної адміністрації, громадської організації "Тростянецький клуб шанувальників творчості П. І. Чайковського".

Безпосередньо організатором фестивалю-конкурсу є відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради спільно з Дитячою музичною школою.

Право приймати такий конкурс Тростянець виборював серед 158 міст України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-