Ужгород та словацьке Кошице планують з’єднати поїздом

Ужгород та словацьке Кошице планують з’єднати поїздом

Укрінформ
Кошице та Ужгород планують з’єднати поїздом, який згодом зможе курсуватиме до Братислави і Праги.

Словаччина розглядає два варіанти організації залізничних перевезень Кошице-Ужгород

Словаччина провела інспекцію технічних можливостей відкриття залізничного маршруту Ужгород-Кошице і наразі визначили два варіанти можливого вирішення цього питання.

Про це виданню Mukachevo.net ексклюзивно повідомив речник Залізничної компанії Словаччини Томаш Ковач.

Як поінформував Ковач, Укрзалізниця та Залізнична компанія Словаччини заявили про спільний інтерес щодо відкриття пункту перетину кордону Матьовце – Павлово з метою залізничних пасажирських перевезень.

Читайте також: Японці запускають незвичайний туристичний поїзд

"Метою цього проекту є забезпечення залізничного сполучення з Кошице до Ужгорода та наступного ширшого сполучення Київ-Ужгород-Матьовце-Кошице-Братислава/Прага", – розповів Ковач.

Наразі в Словаччині є дві державні залізничні компанії. Залізнична компанія Словаччини (ZSSK) займається перевезеннями, а Залізниці Словацької Республіки (ZSK) - розбудовою інфраструктури. Для відкриття проекту залізничного сполучення Ужгород-Кошице будуть задіяні обидві ці компанії. І все через те, що у нас різна ширина залізничних колій.

Зі слів Ковача, розглядаються два варіанти вирішення питання сполучення між Ужгородом та Кошице. Перший варіант це приїзд потяга з Ужгорода до Матьовце по широкій колії, а потім у Матьовце потрібно побудувати спеціальну інфраструктуру для адаптації вагонів під європейську колію.

Інший варіант – це побудова 11 кілометрів європейської колії до Ужгорода.

"Залізнична компанія Словаччини вже провела інспекцію станції Матьовце на предмет вивчення інфраструктури, а також були зустрічі керівництва Залізничної компанії Словаччини з представниками фінансового управління та прикордонної поліції з метою ознайомлення з проектом", - зазначив речник Залізничної компанії Словаччини Ковач.

Наразі, за його словами, важливим кроком для реалізації проекту є переговори між ZSSK та ZSK щодо добудови залізничної інфраструктури та зміни статусу прикордонного залізничного пункту пропуску Матьовце-Павлово як пункту перетину і для пасажирських перевезень.

Як зазначає видання, за останніми повідомленнями Укрзалізниці, серед її пріоритетів на найближче майбутнє значиться запуску інтерсіті Мукачево – Будапешт, а також відновлення роботи аеропорту "Ужгород".

Фото: Mukachevo.net 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-