На Тернопільщині стартував знаменитий фестиваль Маланки

На Тернопільщині стартував знаменитий фестиваль Маланки

2305
Ukrinform
Тернопільський регіональний фольклорний фестиваль - свято Маланки збирає у двох селах Борщівського району – Устя та Горошова вертепні колективи всього краю.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Останніх кілька років у цих селах проводимо такі фестивалі, бо саме Устя та Горошова унікальні своїм самобутнім вмінням вшановувати традиційні народні свята, особливо – Маланку. Цього дня уже десятиліттями місцеві парубки виходять на вулиці сіл у чудернацьких костюмах, практично цілу добу, аж до сходу нової зорі відзначають свято, зустрічаючи Старий Новий рік», - розповів начальник обласного управління культури Григорій Шергей.

Починаючи з обідньої пори ці два села починають мерехтіти вогнями феєрверків, наповнюватися особливою святковою атмосферою.

Зранку на околицях села стоять «вартові» - хлопці, перевдягнуті в митників, поліцейських, пожежних, працівників санепідемстанції. Вони «перевіряють» усіх, хто їде на Маланку, беручи в гостей символічне «мито», взамін пропонуючи їм, звичайно, крім водіїв, попробувати домашньої наливки.

Читайте також: Павуки й стародавні обряди: в Луцьку влаштують різдвяне дійство

А вже увечері етнографічні колективи відтворюватимуть давній обряд Маланки - "водіння кози". Передбачається, що це дійство покажуть щонайменше 12 парубоцьких гуртів, перевдягнутих у жіночий одяг. 

Також гості свята побачать, як на сільські майдани один за одним виїжджатимуть велетенські фігури символу 2018 року за східним календарем – Жовтого Собаки у супроводі міфічних героїв народного епосу та казкових персонажів. 

Не обійдеться і без театралізованого дійства, під час якого мешканці сіл, одягнуті у маски і відповідний одяг, по-своєму відтворюватимуть найбільш резонансні події року, що минув. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-