На Тернопільщині відтворять події 350-річної давності

На Тернопільщині відтворять події 350-річної давності

725
Ukrinform
У суботу, 23 вересня, під Підгайцями, що в Тернопільській області, відбудеться святкове відзначення 350-річчя битви гетьмана Петра Дорошенка з військом Яна Собеського.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Хочемо привернути увагу туристів, зрештою, й місцевих жителів до події, яка відбулася в околицях Підгайців восени 1667 року під час польсько-козацько-татарської війни. Тоді коронний гетьман Речі Посполитої Ян Собеський зійшовся в жорстокій битві із козацьким загонами, внаслідок чого згодом було укладено Підгаєцьку угоду. Ключові моменти цієї битви покажемо під час реконструкції бою», – розповів кореспонденту агентства начальник обласного управління культури Григорій Шергей.

За його словами, в межах свята буде освячено відновлену могилу «козаків-дорошенківців», а також урочисто відкрито меморіальну таблицю «Підгаєцькі угоди».

Читайте також: У Тернополі з'явився довжелезний фонтан

Крім цього, за участю істориків Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, краєзнавців та громадських діячів заплановано проведення наукової конференції з нагоди 350-річчя історичної битви.

Цього ж дня, 23 вересня, в Підгайцях відбудеться й фестиваль національного колориту «Туристичний ярмарок», під час якого діятимуть польова кухня, виставки сільськогосподарської продукції та декоративно-ужиткового мистецтва. Також гостей прийматиме містечко «Колорит національного села».

Фото на обкладинці: картина "Атака кавалерії" (художник Юзеф Брандт) / wikipedia.org

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-