Весілля по-закарпатськи: блокпости

Весілля по-закарпатськи: блокпости "НКВДистів" і боротьба за "Камінь любові"

1487
Укрінформ
У неділю, 10 вересня, на Закарпатті відтворять місцеві весільні традиції, звичаї та застільні обряди. Тут удруге відбудеться етнофестиваль "Закарпатська свальба".

Як повідомляє голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль на своєму офіційному сайті, фестиваль поєднає два райони – Тячівський та Міжгірський.

За задумом організаторів, святкування відбуватиметься на кількох локаціях. Наприклад, обряд викупу з хати "молодої" організують у селі Німецька Мокра, що на Тячівщині. Весілля у традиційному закарпатському стилі з дотриманням старовинних обрядів (викраденням, танцем  молодої, зніманням вінка та частуванням гостей) гулятимуть у Колочаві (Міжгірщина), в музеї під відкритим небом "Старе село".

Туди шлях весільного кортежу із вершників на конях, бричках та возах проляже по лісовій дорозі. Там на ескорт чекатимуть "блокпости" радянських "НКВДистів", німецьких "нацистів" та "бандерівців".

Читайте також: У замку Любарта коронують "Волинську княжну"

"Родзинкою" цьогорічного фестивалю "Закарпатська свальба" організатори обіцяють зробити відзначення району-переможця рейтингу "створення та збереження сім’ї" в області. Статистичні дані укладених та розірваних шлюбів наразі підраховують фахівці територіального управління юстиції. Район, який посяде перше місце за кількістю зареєстрованих шлюбів та останнє за кількістю розлучень, отримає спеціальний приз – "Камінь любові" – частинку Святої Землі з місця, де відбулось перше християнське весілля. 

Весільні традиції – не єдине, чим розважатимуть гостей під час етнофестивалю. На музичній сцені народні гуляння супроводжуватиме концерт фольклорних колективів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-