Кам’янець-Подільська фортеця засяє по-новому

Кам’янець-Подільська фортеця засяє по-новому

Укрінформ
Наступного року Кам’янець-Подільська фортеця матиме нове енергоощадне підсвічування, проект якого з власної ініціативи розробляє Інститут національної пам’яті Польщі.

Про це повідомляє Depo.ua.

"Вирішили модернізувати освітлення фортеці за світовими стандартами. Наразі представники Інституту національної пам'яті Польщі допомагають, за власної ініціативи і безкоштовно, з проектом облаштування підсвітки", - розповіли в міськраді.

Зазначається, що це буде вже третя спроба змінити освітлення Кам’янець-Подільської фортеці за останні 15 років. Попередня вийшла надто енергомісткою, позаяк було застосовано звичайні лампи розжарювання. У 2013 році запровадили світлодіодну кольорову підсвітку, зменшивши енерговитрати майже вп'ятеро. Саме ж освітлення фортеці в кількох яскравих кольорах викликало чималий резонанс. Критики називають її диснейлендівською та навіть цирковою.

Читайте також: Фортеця XVIII ст. збере рокерів і охочих одружитися

На думку директора Кам’янець-Подільського державного музею-заповідника Олександра Заремби, в цій справі важливо не перестаратися. Об’єкт має мати природний і такий же захопливий вигляд, як і вдень.

На сьогодні 15 древніх архітектурних споруд у Кам'янці-Подільському мають нічне освітлення. Тепер кожне таке рішення погоджується з міжнародними фахівцями. І практично щоразу знаходили кошти на це не з державного бюджету, а від світової спільноти.

В мерії сподіваються, що цьогоріч встигнуть все зробити, щоб закласти необхідні кошти і вже наступного року змонтувати нове енергоефективне освітлення. Запевняють, що проект не вплине на вартість квитків на відвідування кам’янецьких музеїв.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-