Курортний сезон в Україні: де, як і за який кошт

Курортний сезон в Україні: де, як і за який кошт

Аналітика
Укрінформ
Після малолюдного холодного червня на українському півдні - аншлаг

Літо в самому розпалі. Липневе сонце нарешті зігріло морську воду до комфортного рівня і народ масово їде в сторону Чорного і Азовського морів. Незважаючи на ситуацію з Кримом, в Україні достатньо морських пляжів, де можна відпочити і оздоровитися.

Кореспонденти Укрінформу поцікавилися, які регіони користуються найбільшим попитом і у скільки може обійтися  відпочинок на українських морських узбережжях.

ОДЕЩИНА: КУРС – НА ЗАТОКУ 

В цьому курортному сезоні на Одещині очікують більше 4,5 мільйонів туристів -  більше, аніж торік. Адже тут є вдосталь місць для відпочинку - на будь-який смак і гаманець. 

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила очільниця новоутвореного Управління  туризму Одеської облдржадміністрації  Лілія Круковська.

"У травні-червні 2017-го до Одеської області прибуло менше туристів, ніж в аналогічний період торік. Готельні і туристичні компанії пов'язують це з погодними умовами першої половини літа. У липні потік туристів різко збільшився. Якщо буде гарна погода у серпні, будемо очікувати до кінця курортного сезону до 4,7 - 4,8 мільйона туристів - тобто навіть трохи більше, аніж торік", - підкреслила Круковська.

Одеса  та другий за популярністю морський курорт Затока користуються чималим попитом. Адже тут є вдосталь місць для відпочинку - на будь-який смак і гаманець.  І  паралельно з водними процедурами можна взяти участь в екстравагантних фестивальних та музичних подіях та різноманітних культурних програмах.

Якщо обрати для перебування в Одесі номер хостелу - ліжко обійдеться від 180 грн за ніч, у стандартному номері 3-зіркового готелю - 1200-1800 грн, 4-зіркового - 1600-2800 грн за добу.

Оренда скромної квартири-"однушки" з усіма зручностями в центрі Одеси обійдеться 950 грн за ніч. До речі, досвідчені туристи радять не довіряти цінам в оголошеннях. Оскільки дехто із власників житла виставляють ціни «низького сезону», а влітку підвищують їх на 10-25%. Або встановлюють окрему ціну для серпня - на 10% вищу за липневу.

Чимало туристів вирушають автобусом чи електричкою до сусідніх курортних центрів - Затоки (64 км), Кароліно-Бугазу (50 км) чи до придунайського містечка на воді Вилкове (210 км). Перевага курорту Затока - вільний піщаний пляж шириною до 100 метрів. Ціни за житло тут порівняно невисокі - 300-500 грн на добу.  Але  йдеться про перебування в кімнатах старих баз відпочинку або в дерев'яних будиночках.  Як правило без кондиціонера і телевізора. Санвузол і душ - у коридорі або на вулиці.

Втім, є й нові бази відпочинку та пансіонати в Затоці, де вищий рівень комфорту в номерах - підключено супутникове телебачення, кондиціонер, санвузол, душ. Але за добу  треба викласти за номер 700-1200 грн.

У сусідньому курортному селищі Кароліно-Бугаз (Овідіопольський район)  умови розміщення і ціни за послуги теж схожі.

Приваблюють туристів також у приморських селищах Лебедівка, Рассейка, Катранка (Татарбунарський район) і Приморське (Кілійський район)  теж великі піщані пляжі й низькі ціни за проживання. Розміщення на курортах Татарбунарського та Кілійського району Одеської області обходиться відпочивальнику від 200 грн на добу (якщо у дерев'яних будиночках на березі моря без зручностей), а ціна за проживання в комфортному номері зі зручностями і кондиціонером - до 550 грн.

МИКОЛАЇВЩИНА:  «ДНО» ЦІН – 70 ГРН ЗА СПАЛЬНЕ МІСЦЕ

У Миколаївській області, порівняно з Одещиною, кількість туристів та відпочивальників, відносно невелика - 250-260 тисяч. Це приблизно на 15 відсотків більше, ніж торік.

Найбільш популярна зона відпочинку в області - Коблево. Фанерний будиночок  можна зняти за 100-160 гривень з людини, при цьому зручності «на території».

Ціна двомісного номеру економ-класу на турбазах Коблево варіюється від 550 до 700 грн за добу проживання. Це за 10-15 хвилин від моря. Ближче до моря такий номер може коштувати 1000-1200 грн. За ці гроші ви отримаєте номер з умивальником, кондиціонером, санвузлом, гарячою водою і холодильником.

Вартість 2-3-місного «напівлюксу» з кондиціонером буде коливатися в середньому від 2000 до 2200 грн. Люкс з двох кімнат на "першій лінії" від 2400 грн. Тут вам нададуть «телепанель», кондиціонер, сейф і навіть Wi-Fi. У дорогих готелях ця ціна може включати і харчування, в інших випадках за нього потрібно платити окремо. Крім того, за ці гроші, як правило, ви отримуєте можливість відпочивати як біля басейна, так і на відносно чистому пляжі, який кожен день прибирається. У всякому разі, так обіцяють власники.

Досить широкий вибір і точок громадського харчування, ціни найрізноманітніші, але не низькі – на 10-15% вищі в порівнянні з аналогічними в Миколаєві. Мінімальна ціна «вуличного харчування» - від 50 грн за комплексний обід. Нормальний обід - від 100-120 грн.

Примітка: саме у Коблево найбільший вибір барів, кафе, ресторанів, дискотек, музичних майданчиків і таке інше. Тут дуже шумно, причому, навіть вночі. Організовують екскурсії до Миколаєва та Одеси.

У сусідній Рибаківці ціни дещо нижчі і обстановка трохи спокійніша. Вартість 3-4-місного економ-варіанту «зі зручностями на території» стартує від 155 грн з людини на добу.

Проживання в 2-місному номері міні-готелю (в приватному секторі) зі зручностями в 10-15 хвилинах ходьби до моря вам обійдеться в  300-500 гривень з людини. Тут же вам запропонують триразове харчування за 150-180 гривень з людини. Взагалі в Рибаківці частіше пропонують варіант, коли у вартість відпочинку входить і харчування. Так, в пансіонаті, розташованому в «першій лінії» з усіма зручностями та харчуванням, потрібно буде заплатити порядка 750-800 грн з людини.

Очаків з селищем Чорноморка - кліматичний курорт. Піщані пляжі і пологе дно зробили його зручним для сімейного відпочинку. Ціни тут також відносно невеликі. Економ-відпочинок в Очакові - проживання в приватному секторі. Ціни там договірні. А «домовитися» в цьому сезоні можна починаючи від 60 - 70 грн з людини за спальне місце. Це "дно" цін, далі вище. Як правило, «в комплект» входить загальна кухня, обладнана газовою плитою і декількома холодильниками, мангал і альтанка. Іноді ще надаються стоянка для автотранспорту і дитячий майданчик.

Двомісний номер у пансіонаті без зручностей коштуватиме 80 грн добу з однієї людини.

Поряд з Очаковом - Чорноморська коса. Фанерний будиночок від 100 грн за ліжко-місце. За номер зі зручностями - 250 грн з однієї людини. Одноразове харчування в їдальні від 50 до 100 грн.

Кінбурнська коса. Це заповідник. Тут практично немає дискотек і ресторанів. В найкращому випадку - 1-2 магазини та кафе. Ціна у двомісному номері зі всіма зручностями в міні-готелі стартує в цьому році з 250 гривень за людину.

Для туристів,  звиклих до хороших умов,  є кілька комфортабельних готелів і баз відпочинку. За одну добу проживання тут потрібно буде заплатити від 800  до 2000 грн.

Приватний сектор з частковими зручностями або зовсім без них обійдеться дешевше: від 60 - 120 грн з людини в день. А за спартанські умови - в наметовому таборі  - потрібно буде заплатити  від 50 грн з людини (без харчування, зрозуміло).

Важлива деталь: відпочивальники, які приїздять на Кінбурнську косу, зобов'язані мати при собі паспорт та дотримуватись правил прикордонного режиму. Їм також забороняється проведення авіаційних прольотів, полювання, туристичної подорожі і стрибків з усіх видів парашутів, а також проведення інших заходів, пов'язаних з випуском та плаванням плавзасобів без інформування прикордонного підрозділу.

До того ж в період з 22.00 по 05.00 громадянам забороняється перебування на узбережжі, окрім місць масового відпочинку.

ХЕРСОНЩИНА: НОМЕРИ КЛАСУ «ЛЮКС»  ЗАБРОНЬОВАНІ ДО КІНЦЯ СЕЗОНУ

Херсонщина планує зберегти у цьогорічному курортно-туристичному сезоні минулорічну рекордну кількість туристів  - близько 3,5 млн.

Про це заявив голова ОДА Андрій Гордєєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми  очікуємо таку ж саму цифру - 3,5 млн туристів.  Але якщо буде більше - відповідно, подякуємо",  - сказав Гордєєв.

За його словами, Херсонська ОДА провела переговори з Укрзалізницею щодо збільшення у сезоні 2017 року, у порівнянні із минулорічним курортно-туристичним сезоном, кількості потягів на Херсонщину з інших регіонів України. "Особливо хочемо забрати туристів  з північних наших областей", -  зазначив він.

Голова ОДА нагадав, що  цьогорічний туристичний сезон на Херсонщині розпочався 1 травня, на місяць раніше ніж минулого року.

У  розмові з кореспондентом  в.о. директора Департаменту інвестиційної, туристично-курортної діяльності та промислової політики Херсонської ОДА  - начальник управління туризму і курортів Тетяна Волинець підтвердила,що  курортний сезон 2017 року на Херсонщині можна охарактеризувати як дуже хороший, високий сезон.

За її словами,  наразі заповнюваність пансіонатів та інших баз відпочинку у приморській курортній зоні області становить загалом по регіону 92%. Причому, у найпопулярніших серед відпочивальників курортних точках  Генічеську та Арабатській Стрілці (узбережжя Азовського моря, Генічеський район),  Залізному  Порті, Лазурному та  Скадовську (узбережжя Чорного моря) вона становить 100%.

У приморських пансіонатах та базах відпочинку області повністю викуплений дорогий відпочинок на увесь літній оздоровчий сезон - практично усі номери та апартаменти класу «люкс» вже заброньовані відпочивальниками. Що ж до менш дорогих номерів так званого «економкласу», то зняти їх у зазначених населених пунктах наразі теж досить проблематично.

Як наголосила Волинець, цього курортного сезону найбільше відпочивальників спостерігається на Арабатській Стрілці, яка у 2017 році по їх кількості «б'є рекорди». І саме вона, до речі, є цього року найдорожчою щодо вартості розміщення відпочивальників - як у пансіонатах, так і у приватному секторі. У Лазурному ціни на розміщення хоч і ненабагато, але трохи менші ніж на Арабатській Стрілці. Високі ціни також і у Залізному Порту та Скадовську.  В середньому, ціна за комфортабельно облаштований номер з усіма зручностями на 1 людину у пансіонатах зазначених курортів становить 600 - 800 грн (без харчування), за номер «економкласу» (теж без харчування) - 350 грн. А за розміщення у приватному секторі просять з відпочивальників від 150 до 300 грн.

Що ж до найдешевшого за ціною розміщення відпочивальників, то це наразі на Херсонщині два курортні населені пункти - с. Хорли та с. Приморське (колишня назва - с. Більшовик) на чорноморському узбережжі. Тут   проживання в пансіонатах може обійтись  відпочивальнику у 100 - 120 грн, а у приватному секторі - у 70 - 80.

Як зазначає керівник Департаменту, харчування цього сезону для відпочивальників у курортній зоні, на противагу цінам на проживання,  порівняно недороге. Приміром, порція борщу коштує  в середньому 30 грн, картопляного пюре - 20.

Пропонують пансіонати відпочивальникам і численні розваги. Проте, вони у виключній більшості знаходяться на пляжах узбережжя, і надаються іншими підприємцями.

Як повідомляв Укрінформ, в курортно-туристичному сезоні 2015 року Херсонщину відвідали близько 2,8 млн туристів, що на 27% більше у порівнянні з 2014 роком. В 2016 році регіон відвідали близько 3,5 млн чоловік, що 700 тис. чоловік більше ніж було їх в області у 2015 році.

Михайло Аксанюк,  Алла Мірошниченко, Валерій Староселець.Укрінформ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-