Унікальні місця: Живий льодовик Ісландії

Унікальні місця: Живий льодовик Ісландії

2390
Ukrinform
"Унікальні місця" - підрубрика, в якій можна дізнатися про неймовірні і неповторні місця з усіх куточків нашого світу.

Ви коли-небудь чули, як звучить лід, бачили, яким він стає у променях світла, що він у собі зберігає, яким почерком малює..?

Все це неймовірне тут, у серці Ісландії.

У південно-східній печері національного парку Скафтафелль (Skaftafell) мешкає багатовіковий льодовик блакитних відтінків. Коли сонячне світло розсіюється по поверхні льодовика, лід вкривається дивовижними картинами, створюючи ілюзію присутності на морській глибині. Такі чисті блакитні та сині відтінки...

Споглядати це творіння природи можна з листопада по лютий. Але саме з січня відтінки блакиті, обрамлені сніговим покривом, виглядають найбільш фантастично.

Це результат відсутності в льодовику повітря через високий тиску маси. Тоді все світло поглинається. Таким чином, крижана печера зсередини сяє синім кольором, і створюється відчуття, що вона викладена з сапфірів. Льодовик постійно рухається, тому в ньому чути потріскування. Багато століть він спускався по схилах льодовика, утворивши при цьому печеру. Сьогодні глибина підземного ходу не перевищує 50 метрів, а ширина печери складає всього 10 метрів.

Розваги: Печера знаходиться в льодовику Скафтафетльсьокуль (Svínafellsjökull), на території національного парку Скафтафелль, який у свою чергу входить до складу заповідника Ватнайекюдль, на південному сході Ісландії. А це означає, що крім льодовика тут повно інших заглядінь природи. Мандрівники, які об'їздили майже весь світ, стверджують, що в Ісландії потрібно їхати в останню чергу. Тому що з тутешніми краєвидами не може зрівнятися жодне місце на Землі!

У заповіднику прокладено пішохідні марковані маршрути, прогулюватися якими можна і без гіда. Зокрема, одна зі стежок веде до водоспаду Svartifoss (2 км західніше печери).

Потрапити в печеру можна тільки в зимові місяці: вузькі крижані переходи доступні для туристів лише з настанням морозів. В інший час перебування тут може бути небезпечним: льодові склепіння тануть і нерідко обрушуються під сніжною масою.

У туристичному офісі міста Хебн (Hafnarbraut, 30) також можна замовити екскурсію на льодовик Svínafellsjökull або в національний парк Скафтафелль з відвідуванням крижаної печери. Більшість з них проводяться з листопада по лютий.

Як дістатися: найближче до льодовика буде добиратися від аеропорту Hornafjörður, який розташований в 73 кілометрах на північний схід. Авіакомпанія Eagle Air з'єднує прилегле до нього містечко Хебн (Höfn) з Рейк'явіком. Відстань між Рейк'явіком і заповідником близько 326 кілометрів.

Автобуси ходять від аеропорту до Рейк'явіка і Хебну, робить зупинку на території Скафтафелля. Тільки заздалегідь подивіться розклад, оскільки в зимовий період автобуси ходять лише кілька разів на тиждень (дивимося тут: www.straeto.is).

У Хебні також розташовані офіси компаній, що надають послуги з прокату автомобілів. Дістатися до парку з Хебна можна окружною дорозі.

Льодовик Исландії

Фото: Джулієн Рейтел і Орвар Торгеірссон

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>