Порада туристу: Які гірськолижні курорти і досі обманюють?

Порада туристу: Які гірськолижні курорти і досі обманюють?

933
Ukrinform
Зараз у важкі часи кожна копійка стала цінною. Тому варто зайвий раз подумати, на що її краще витратити, і вберегти себе від шахрайства. Отже, на яких гірськолижних курортах туристи переплачують за кожний метр спуску?

За окремим дослідженнями британського видання The Telegraph і незалежних німецьких експертів виявилося, що гірськолижні курорти Франції, Швейцарії та Італії, заманюючи туристів, свідомо перебільшують довжину доступних для катання трас на десятки і навіть сотні відсотків.

Коли справа доходить до довжини і ширини трас, розмір має значення для багатьох лижників, які вибирають конкретний курорт, порівнюючи ці дані. Зазвичай довжина трас вказується в кілометрах, і ці цифри часто надаються самим курортом або оператором підйомника.

Багато хто з найбільш відомих європейських зимових курортів штучно "роздувають" показники, які приваблюють гірськолижників. За допомогою системи цифрового картографування, GPS і Google Earth, дослідники виміряли довжину трас з урахуванням вигинів і поворотів на схилах. Потім ці дані порівняли з інформацією, розміщеною в путівниках і рекламних буклетах для гірськолижників.

З'ясувалося, що ряд курортів суттєво завищують свої показники, що є обманом споживача - адже туристи порівнюють співвідношення вартості скі-пасу та довжини трас, перш ніж зробити вибір на користь того чи іншого схилу.

Неправдиві відомості про довжини гірськолижних трас можуть стати приводом до судових позовів з боку любителів зимових видів спорту.

Так, французький курорт Альп-д'юез заявляє, що його траса Sarenne є найдовшою в Альпах - цілих 16 кілометрів, тоді як насправді виявилося, що її довжина всього 10 кілометрів.

Зона катання Milky Way офіційно має 400 кілометрів спусків, а реально - всього 252 (довжина трас перебільшена на 59%).

Валь Д'ізер приписав собі 64 неіснуючих кілометра (236 проти заявлених 300 або +27%). Три Долини стверджують, що розташовують 600 кілометрами спусків, в той час як їх всього 495 (+21%), а зона катання Церматт-Червінія перебільшила довжину на 40% (257 кілометрів замість обіцяних 360).

Злісні "порушники": швейцарський Корвач (Corvatsch, Санкт-Моріц) - заявлено 120 кілометрів трас, на ділі - лише 40, а це 200% перебільшення; Чотири Долини в Швейцарії - заявлено 400 кілометрів спусків, а насправді - 188 (+112%); французька гірськолижна зона Ле-Сібель (Les Sybelles) має всього 146 кілометрів трас, а заявляє про 310 (+112%), а австрійський Обергургль - 61 кілометр проти обіцяних 110 (+80%).

Результати цього дослідження були опубліковані і доведені до відома професіоналів ще два роки тому. За цей час зони катання Франції, Швейцарії та Італії не змінили дані про свої траси.

Тільки деякі курорти Австрії сприйняли інформацію серйозно - Майрхофен офіційно виправив інформацію про довжини трас на своєму сайті з 159 кілометрів на 133, а Хохциллерталь (Hochzillertal) визнав, що має 88 кілометрів трас замість заявленого раніше 181 кілометра.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-