ЄС оштрафував Apple на €1,8 мільярда за неконкурентні умови для музичних сервісів

ЄС оштрафував Apple на €1,8 мільярда за неконкурентні умови для музичних сервісів

Укрінформ
У Євросоюзі наклали на технологічного гіганта Apple антимонопольний штраф у сумі 1,8 мільярда євро.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє DW.

За даними Єврокомісії, компанія несправедливо надавала перевагу власному сервісу потокової передачі музики над сервісами своїх конкурентів.

«Комісія виявила, що Apple застосувала обмеження до розробників застосунків, які не дозволяли їм інформувати користувачів iOS про альтернативні та дешевші послуги підписки на музику», - йдеться у заяві Європейської комісії.

Підкреслюється, що це незаконно згідно з антимонопольними правилами ЄС.

Apple стягує 30% комісії за продажі, здійснені через програми в операційній системі iOS. Компанія також забороняє програмам в операційній системі надавати посилання на зовнішні сторінки реєстрації, щоб обійти власну комісію.

Європейський комісар з питань конкуренції Маргрете Вестагер заявила, що Єврокомісія зобов’язала Apple скасувати положення про заборону та утриматися від подібної практики у майбутньому.

«Відтепер Apple доведеться дозволити розробникам потокової передачі музики вільно спілкуватися зі своїми користувачами», - сказала вона.

Читайте також: Apple представила новий MacBook Air із чипом М3

Вестагер додала, що одноразова сума в 1,8 мільярда євро була застосована як стримувальний фактор, оскільки базова сума штрафу, яку вона порівняла зі «штрафом за паркування», була б досить невеликою.

Зазначається, що штраф у розмірі 1,8 мільярда євро становить 0,5% від світового обороту Apple.

Компанія Apple заявила, що найбільше виграє від цього рішення шведський потоковий сервіс Spotify, який продає підписки через власний вебсайт, а не через магазин застосунків Apple.

Компанія також заявила, що оскаржить це рішення.

Як повідомляв Укрінформ, компанія Apple працює над новими можливостями на базі генеративного штучного інтелекту, які будуть презентовані цього року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-