Китай збудує перший у світі спектроскопічний телескоп для виявлення екзопланет

Китай збудує перший у світі спектроскопічний телескоп для виявлення екзопланет

Укрінформ
Китай будує перший у світі великий спектроскопічний телескоп для виявлення екзопланет, який має запрацювати й розпочати наукові дослідження у 2026 році.

Розробили новітній пристрій для спостереження за космічними тілами у Шанхайському державному дослідницькому університеті Цзяотун, передає Укрінформ із посиланням на CGTN.

Телескоп отримав назву JUST (Jiaotong University Spectroscopic Telescope) і буде побудований на горі Сайшітен у провінції Цинхай на північному заході Китаю, де вже знаходиться майданчик для астрономічних спостережень.

Передбачається, що телескоп матиме апертуру 4,4 метра, завдяки чому його можна буде швидко перемикати між цільовими джерелами різних ділянок космосу і своєчасно проводити спектральні спостереження.

Ілюстрація: China Media Group

На переконання розробників, високоточний спектрометр нового телескопу забезпечить одночасне багатоцільове та високоточне спектральне спостереження, що зробить його першим у своєму роді в світі.

Читайте також: Китай запустив в експлуатацію п’яту станцію в Антарктиді

Науковці очікують досягнути серії проривних результатів досліджень у кількох областях, включаючи астрономію в часовій області та виявлення й дослідження екзопланет.

Ілюстрація: China Media Group

Розробники впевнені, що їх пристрій залишатиметься найголовнішим спектральним телескопом у Китаї протягом значного періоду часу.

Як повідомляв Укрінформ, Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу NASA опублікувало світлину потужного спалаху на Сонці.

Фото проекту: Xinhua News Agency

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-