NASA знайшла другий масивний кратер під льодовиком Гренландії

NASA знайшла другий масивний кратер під льодовиком Гренландії

Відео
Укрінформ
Учені з NASA оголосили про виявлення ще одного потужного ударного кратера під крижаним покривом Гренландії.

Про це повідомляє Naked Science.

"Новий об'єкт має ширину близько 36 кілометрів і, як і попередній кратер, ще погано вивчений", - йдеться в повідомленні.

Джо МакГрегор, гляціолог з Центру космічних польотів NASA імені Годдарда в Грінбелті, керував дослідницькою групою, яка відкрила другий кратер під льодовиком Гренландії. Перший кратер співробітники Копенгагенського університету виявили за допомогою спеціального радара, здатного вловлювати радіохвилі, що пройшли крізь лід і відбиті твердою поверхнею острова. У ході дослідження вдалося виявити раніше невідомий ударний кратер, прихований під льодовиком Гайавата на північному заході Гренландії. Його діаметр склав 31 кілометр - залишити його міг метеорит розмірами приблизно півтора кілометра.

Перша знахідка вважалася унікальною через круглясту форму кратера, особливості підвищення ободу і центрального насипу, а також велику кількість мінералів. Новий кратер не має аналогічного сліду корисних копалин і, як вважають фахівці, був результатом метеорита — це підтверджується 11 різними програмами дистанційного зондування. Ці дані показують значну вм'ятину на поверхні Землі, розміром у 183 кілометри на південний схід від місця розташування першого кратера. Він менш круглий, ніж Гайавата, але вчені відзначають схожість країв і внутрішніх піків кратерів.

Незважаючи на схожість двох об'єктів, вчені вважають, що навіть якщо вони утворилися в результаті удару метеоритів по Землі, вони, ймовірно, були створені окремо один від одного. Команда вважає, що нещодавно виявлена структура сформувалася не раніше 100 тисяч років назад, в той час як верхня планка Гайавати — приблизно 11,7 тисячі років тому.

Читайте також: "Хаббл" отримав нові знімки Урана та Нептуна

Обидва ударних кратера ще будуть вивчатися фахівцями, перш ніж вони зможуть щось розповісти про історію падіння метеоритів на Землю.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-