В Євросоюзі хочуть щороку вкладати €20 мільярдів у розвиток штучного інтелекту

В Євросоюзі хочуть щороку вкладати €20 мільярдів у розвиток штучного інтелекту

Укрінформ
Єврокомісія представила деталізований план щодо розвитку штучного інтелекту, який має прискорити реалізацію стратегії ЄС з розробки та застосування ШІ.

Про це повідомляється на сайті Європейської комісії.

План передбачає чотири головні напрямки підвищення ефективності співпраці Єврокомісії з різними країнами ЄС, а також Норвегією і Швейцарією. Серед них – збільшення обсягу інвестицій у галузь, збільшення обсягів інформації, що використовується, стимулювання розвитку талантів та підвищення рівня взаємної довіри, включаючи введення етичних норм щодо можливого застосування штучного інтелекту. Ці заходи є особливо актуальними для Європи, яка прагне зберегти позиції інноваційного лідера в умовах жорсткої міжнародної конкуренції, що постійно зростає.

"Ми погодилися працювати разом у поєднанні баз даних – а це саме та "сировина", з якою працює штучний інтелект, - у багатьох секторах, таких, наприклад, як охорона здоров’я, поліпшення системи діагностики раку та його лікування. Ми будемо координувати інвестиції в цю галузь. Наша мета – досягти, щонайменше, 20 мільярдів євро приватних інвестицій та громадських фондів до 2020 року. Це є дуже важливим для економічного зростання та створення нових робочих місць. Це не примха, а вимога майбутнього", - зауважив з цього приводу віце-президент Єврокомісії з питань єдиного цифрового ринку Андрус Ансіп.

Єврокомісія розглядає штучний інтелект як фактор бурхливого економічного і соціального розвитку, який за ефектом можна порівняти із винаходом електрики та її впливом на долю всього людства.

Виходячи з цього, Єврокомісія пропонує внести зміни у систему освіти для підготовки кваліфікованих фахівців у сфері штучного інтелекту, а також залучити до цієї роботи іноземних фахівців, створивши сприятливі умови для їх роботи та досліджень у країнах ЄС.

Читайте також: У судових системах ЄС "працюватиме" штучний інтелект

Окремі положення плану щодо штучного інтелекту стосуються етичних норм і правил.

"Для того щоб досягти довіри, яка є необхідною, щоб суспільство сприйняло та використовувало штучний інтелект, скоординований план передбачає розвиток технологій, які розробляються, виходячи з поваги до фундаментальних прав та етичних норм. Європейські експерти та представники громадянського суспільства опрацьовують етичні правила, перша версія яких буде оприлюднена до кінця 2018 року. Фінальна версія цих правил має бути затверджена у березні 2019 року", - йдеться у повідомленні Єврокомісії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-