Facebook ще у 2014 році знав, що РФ збирає дані у соцмережі - британський депутат

Facebook ще у 2014 році знав, що РФ збирає дані у соцмережі - британський депутат

Укрінформ
В американській компанії Facebook Inc ще з жовтня 2014 року знали, що компанії, пов'язані з РФ, використовували функцію у соцмережі, яка дозволяла рекламодавцям збирати велику кількість даних про користувачів.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на голову комітету Палати громад Великої Британії, який розслідує вплив фейкових новин, Дем'єна Коллінса.

"Facebook Inc ще з жовтня 2014 року знала, що компанії, пов'язані з РФ, використовували функцію у соцмережі, яка дозволяла рекламодавцям збирати велику кількість даних", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляє Bloomberg, раніше Facebook заявляла, що компанії не було відомо про російську діяльність у соцмережі, аж поки про це не стало відомо після американських президентських виборів у 2016 році.

Однак у Коллінса нещодавно в руках опинився електронний лист, у якому один з інженерів Facebook розповідає про підозріле зібрання даних компаніями, пов'язаними з Росією, за два роки до виборів у 2016 році.

Зазначається, що цей лист британський парламентар отримав лише після того, як його комітет змусив засновника американської компанії з програмного забезпечення Six4Three передати їм велику кількість документів.

Сам же засновник Six4Three отримав усі документи в результаті позову, який його компанія подала на Facebook у Каліфорнії.

Коллінс також зауважив, що "нині" комітет не буде оприлюднювати всі отримані документи.

Читайте також: Британія перевіряє, як Facebook використовує дані користувачів

Як повідомлялося, дані приблизно 87 млн користувачів Facebook, з яких 2,7 млн були з ЄС, без їх дозволу перейшли в аналітичну компанію Cambridge Analytica.

У березні 2018 року стало відомо, що Cambridge Analytica через свій додаток у Facebook збирала дані користувачів. Передбачається, що ці дані могли бути використані під час виборчої кампанії в США в 2016 році та референдуму про вихід Великобританії з Євросоюзу (Brexit).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-