На російському космодромі

На російському космодромі "Восточный" знайшли критичні дефекти

Укрінформ
У Росії на стартовому столі ракет-носіїв "Союз-2" космодрому "Восточный" виявлені критичні порушення.

Про це йдеться в договорі підряду на сайті держзакупівель.

"Внутрішні і зовнішні гідроізоляційні шпонки Аквастоп блоків А і Б мають розриви", — зазначається в документі.

Крім того, порушення також було знайдено в деформаційному шві фундаментної плити блоків А і Б. Шов був виконаний не за проектом. Уточнюється, що "дефект критичний". Порушення виявлені і на інших об'єктах, а також при складанні документації.

Вартість контракту на усунення усіх знайдених дефектів — 4,9 млн. руб ($73, 6 тис.).

Читайте також: Рогозін пропонує перевіряти безпеку космонавтів методом Сталіна

Космодром почали будувати у 2012 році. Його вартість оцінюється в сотні мільярдів рублів. На початку 2015 року Рахункова палата РФ заявила про перевищення витрат на будівництво космодрому "Восточный" на 13 мільярдів рублів (232 млн дол.). Слідчий комітет Росії після цього порушив дві кримінальні справи про розкрадання бюджетних коштів. У результаті колишнього главу "Дальспецстроя" Юрія Хризмана було засуджено до 12 років позбавлення волі у справі про розкрадання при будівництві "Восточного".

З цього космодрому стартували всього три ракети-носії. Перший запуск з "Восточного" було заплановано на 27 квітня 2016 року, проте через неполадки відбувся наступного дня. Другий пуск - у листопаді 2017 року - був невдалим. Останній пуск пройшов 1 лютого цього року.

Фото: РИА Новости

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-