Уряд дав

Уряд дав "зелене світло" вітроенергетиці в Чорнобильській зоні

Укрінформ
Кабінет міністрів ухвалив рішення виділити земельні ділянки на території зони відчуження під будівництво об’єктів вітрової енергетики. 

Про це повідомила прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України з посиланням на міністра Остапа Семерака за результатами засідання КМУ 7 листопада.

Рішення стосується дозволу на розроблення проекту землеустрою на кількох ділянках в Іванківському районі Київської області загальною площею 7 га для розміщення, будівництва, експлуатації будівель і споруд об’єктів вітрової енергетики.

«Уряд  підтримав пропозицію Мінприроди розвивати надалі зону відчуження як територію змін та інновацій. Сьогодні було «зелене світло» від уряду щодо розвитку вітроенергетики в Чорнобильській зоні. Це не лише хороша новина для потенційних інвесторів, а й продовження взятого нами курсу на збільшення частки альтернативної енергетики у загальному енергобалансі країни. Для Мінприроди важливо, що об’єкти відновлювальної енергетики не потребують постійної присутності людей і є абсолютно безпечними для довкілля», - сказав Семерак.

Він нагадав, що торік уряд ухвалив ряд важливих рішень, які спростили процедуру для ведення господарської діяльності на цій території.

«Зона відчуження має високий рівень інвестиційної привабливості. Це підтверджують інвестори з різних країн світу. Вони готові вкладати сюди кошти», - пояснив Семерак.

Читайте також: Завдяки експорту електрики до Євросоюзу ВВП України може зрости на 6-7% - експерт

Як повідомлялося, протягом двох років надійшло понад 60 заявок від інвесторів на відведення земельної ділянки у зоні відчуження з метою реалізації проектів відновлювальної енергетики. Це як вітчизняні компанії, так і компанії з Данії, США, Китаю, Німеччини, Франції, Японії та Білорусі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-