NASA відклало запуск сонячного зонду Parker

NASA відклало запуск сонячного зонду Parker

Укрінформ
NASA перенесло на добу запуск ракети Delta IV Heavy з сонячним зондом Parker, який мав стартувати з мису Канаверал у суботу, 11 серпня. 

Про це повідомляється на сайті NASA.

"Запуск планується на неділю, 12 серпня, з космічного пускового комплексу-37 на мисі Канаверал", - йдеться у повідомленні.

За прогнозом, очікуються сприятливі погодні умови для запуску ракети, який відбудеться о 3:31 ранку за місцевим часом.

Перенесення запуску ракети Delta IV із зондом Parker Solar Probeя сталося через брак часу до кінця стартового вікна.

Читайте також: Апарат NASA передав дані про 44 планети, схожі на Землю

Як повідомлялося, безпілотний зонд має підійти до Сонця ближче, ніж будь-який космічний апарат в історії. Його головна мета - дослідити корону - незвичайну атмосферу навколо Сонця.

Корона не лише у 300 разів гарячіша, ніж поверхня Сонця, а й викидає потужні плазмові й енергетичні частинки, що може спровокувати геомагнітні космічні шторми, які можуть завдавати серйозної шкоди на Землі, порушуючи роботу енергосистем. Ці сонячні спалахи погано вивчені.

"Зонд Parker Solar Probe допоможе нам краще прогнозувати, коли хвилювання у сонячному вітрі можуть уразити Землю", - сказав професор Мічиганського університету Джастін Каспер.

Зазначається, що більші знання про сонячний вітер і космічні шторми також допоможуть захистити майбутніх дослідників космосу, коли вони вирушать на Місяць або Марс.

Фото: NASA

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-